Kolejna zmiana prezesa stadniny w Janowie Podlaskim. Sztuka odwołana po kilku dniach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Michał Boroń PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-03-2023,9:00 Aktualizacja: 20-03-2023,9:04
A A A

KOWR odwołał Hannę Sztukę ze stanowiska prezes stadniny koni w Janowie Podlaskim. Na jej miejsce powołany został Marcin Oszczapiński.

"Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją, mając na uwadze zapewnienie bieżącej działalności Spółki 'Stadnina Koni Janów Podlaski' Sp. z o.o., zgodnie z przysługującymi mu uprawnieniami na podstawie art. 201 par. 4 Kodeksu spółek handlowych, z dniem 17 marca 2023 r. dokonał zmian w składzie Zarządu Spółki" - podał Ośrodek w komunikacie.

Janów Podlaski, stadnina koni, stadnina w Janowie Podlaskim

Zmiana na stanowisku prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim

Hanna Sztuka została powołana na stanowisko prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim – poinformował we wtorek Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Sztuka zastąpiła Lucjana Cichosza, który kierował gospodarstwem od września 2020...

Sztuka została powołana na prezes stadniny koni w Janowie Podlaskim w poniedziałek. Zastąpiła Lucjana Cichosza, który - jak informował KOWR - zrezygnował ze stanowiska. Cichosz kierował stadniną od września 2020 roku.

Nowa prezes była w ostatnich latach kierowniczką stadniny w Białce. Odnosząc się do swoich planów na nowym stanowisku tłumaczyła, że potrzebuje najpierw trochę czasu, aby zapoznać się z sytuacją w spółce, która - jak oceniła - nie jest dobra. - Dlatego, że Janów Podlaski ma obecnie najgorszy wynik ze wszystkich spółek należących do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - jest na ostatnim miejscu - mówiła.

Lokalne media informowały o trwającym od kilku dni proteście pracowników w stadninie, którzy nie zgadzali się na objęcie funkcji prezes przez Sztukę.

Stadnina w Janowie Podlaskim jest najstarszą państwową stadniną koni w Polsce. Zgodnie z informacją zamieszczoną na jej stronie ma 16 stajni, w których przebywa 295 koni czystej krwi oraz 700 sztuk bydła.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu