Kolejki przed biurami ARiMR. Sytuacja powoli wymyka się spod kontroli

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
19-03-2021,11:05 Aktualizacja: 19-03-2021,11:40
A A A

Kolejka interesantów i długie czekanie na załatwienie sprawy - tak może wyglądać niebawem sytuacja przed wieloma biurami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To zdaniem urzędników kwestia organizacji pracy w czasie pandemii.

Jeden z czytelników "Tygodnika Ostrołęckiego” poskarżył się na długie kolejki wystające codziennie przed siedzibą ARiMR w Ostrołęce (woj. mazowieckie). A pogoda jak to w marcu generalnie nie rozpieszcza.

koronawirus, covid-19, koronawirus uderzył w gospodarkę

Koronawirus kosztuje Polskę miliardy złotych dziennie

Zamykanie gospodarki kosztuje dziennie ok. 1,3 mld zł - wynika z wyliczeń "Rzeczpospolitej". Te dane to efekt przeliczenia strat PKB w 2020 r. z uwzględnieniem inflacji. "Ponieważ mieliśmy przez rok 111 dni całkowitego lub...

- Sam musiałem swoje odstać, aby otrzymać paszport. Paszporty wydaje tylko jeden pracownik, dlaczego tak jest? Wszystko trwa bardzo długo - narzekał rolnik z powiatu ostrołęckiego.

Do sprawy ustosunkował się na łamach "Tygodnika" Jacek Załęski, zastępca kierownika biura ARiMR w Ostrołęce.

- Rozumiem zdenerwowanie rolnika, bo zawsze mogło by być lepiej, jednak mierzymy się z pracą w czasie pandemii, stąd pewne trudności. W biurze może przebywać od 5 do 7 interesantów. Jeżeli chodzi o pracowników, to jedna osoba jest skierowana do wydawania paszportów, inna obsługuje punkt informacyjny, kolejna świadczy pomoc techniczną itd. Nie ma potrzeby kierowania do wydawania paszportów więcej pracowników, bo i tak nie może tylu interesantów przebywać w biurze. Są to wymogi bezpieczeństwa w czasie pandemii - wyjaśnił Załęski.

wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych, prow, ochrona wód przed azotanami

Ochrona wód przed azotanami. Można dostać nawet 100 tys. złotych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 26 marca zbiera wnioski na inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych - podał w czwartek resort rolnictwa. Pomoc w...

Jak jednocześnie przypomniał, po paszport zwierzęcia można zgłosić się zdalnie, a Agencja wysyła go pocztą za opłatą w wysokości 8,50 zł. Oczywiście w takiej sytuacji trzeba poczekać kilka dni, dlatego rolnicy, którym w tym temacie często się śpieszy, załatwiają sprawę osobiście.

- Inne urzędy w czasie pandemii w ogóle nie przyjmowały interesantów. Niektóre zaś zapisują interesantów na konkretny termin, na przykład przy rejestracji pojazdów. Dlatego uważam, że my staramy się jednak sprostać oczekiwaniom klientów i nasze biura są otwarte - zaznacza wiceszef ostrołęckiego biura ARiMR.

W jego ocenie interesantów jest obecnie więcej, bo od połowy marca można składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych. Co prawa Agencja przyjmuje je już jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, jednak gospodarze - ci mniej obeznani z elektroniką - korzystają z pomocy technicznej świadczonej w biurze.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement