Koalicja dla pszczół. W regionie łączą siły

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-02-2020,10:25 Aktualizacja: 06-02-2020,10:46
A A A

Różne organizacje, instytuty, urzędy, związki i stowarzyszenia działające na rzecz pszczelarstwa i ochrony środowiska, szkoły oraz media - ponad 40 partnerów przystąpiło do akcji "Lubelskie-wspólnie dla pszczół".

Listu intencyjny w sprawie prowadzenia wspólnych działań na rzecz propagowania wiedzy o roli i znaczeniu pszczoły dla środowiska oraz człowieka podpisano w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

pszczoły, pszczelarstwo, józef zysk, olsztyn

Pszczoły już się rozmnażają. Schładzanie gniazd pomoże?

Panujące w grudniu i styczniu wysokie temperatury sprawiają, że niektóre pszczele rodziny zaczynają się rozmnażać, co jest zjawiskiem przedwczesnym. - Schładzanie gniazd pszczelich wydaje się jedynym sposobem na zahamowanie przedwczesnego...

- Zależy nam przede wszystkim na tym, aby wspólnie promować pszczelarstwo. Chcemy mówić o znaczeniu pszczoły dla gospodarki, środowiska i człowieka - przekonywał Sebastian Trojak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

W ramach kampanii "Lubelskie-wspólnie dla pszczół" planowane jest przeprowadzenie w 2020 roku, a także w latach następnych szeregu wydarzeń i akcji, które obejmą:

  • działania edukacyjno-informacyjne dotyczące bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin przez rolników, sadowników i ogrodników
  • działania edukacyjne wśród dzieci i młodzieży
  • współorganizację tematycznych wydarzeń i imprez kulturalno-edukacyjnych

    Rolnictwo bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś
Poleć
Udostępnij
Skomentuj