Jurgiel: nie otrzymałem żadnego postanowienia o zawieszeniu w prawach członka PiS

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Karol Kostrzewa PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
17-05-2024,12:40 Aktualizacja: 17-05-2024,12:45
A A A

Nie otrzymałem żadnego postanowienia o zawieszeniu w prawach członka PiS, nie wiem za co formalnie mam odpowiadać - powiedział PAP Krzysztof Jurgiel, komentując informacje o zawieszeniu go w prawach członka PiS. Dodał, że szefem struktur podlaskich PiS jest Jacek Sasin i to on podejmuje decyzje.

Rzecznik prasowy PiS Rafał Bochenek poinformował w czwartek wieczorem, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zawiesił w prawach członka tego ugrupowania byłego ministra rolnictwa, obecnego europosła Krzysztofa Jurgiela. Nie poinformował o powodach takiej decyzji szefa partii.

Jurgiel powiedział PAP, że nie otrzymał żadnej oficjalnej decyzji ze strony władz PiS. "Do tej chwili nie otrzymałem żadnego postanowienia o zawieszeniu" - podkreślił.

Polecił, by zwrócić się do władz PiS o przedstawienie powodów zawieszenia go. Dodał, że "nie zna powodów i nie wie, za co formalnie ma odpowiadać". "Jak dostanę postanowienie i będzie wskazane (uzasadnienie decyzji), to wtedy chętnie zrobię konferencję i odniosę się do tych działań" - powiedział Jurgiel.

Pytany, czy w ostatnich czasie były jakieś wydarzeniu, które doprowadziły do konfliktu z partią, odparł, że "nie". Podkreślił, że nie może mieć do nikogo jakiś "niesnasek" i realizuje zadania ciał statutowych partii.

bochenek, jurgiel, zawieszenie, minister rolnictwa

Rzecznik PiS: Krzysztof Jurgiel zawieszony w prawach członka PiS

Rzecznik prasowy PiS Rafał Bochenek poinformował w czwartek wieczorem, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zawiesił w prawach członka tego ugrupowania, byłego ministra rolnictwa i obecnego europosła Krzysztofa Jurgiela. "Decyzją prezesa...

Dopytywany wprost, czy zawieszenie go wynika z utraty władzy przez PiS w samorządzie województwa podlaskiego, Jurgiel powiedział, że od "trzech, czterech lat nie jest szefem okręgu", a szefem struktur podlaskich jest Jacek Sasin i to on podejmuje decyzje, prowadzi negocjacje.

Jurgiel był ministrem rolnictwa w rządach Kazimierza Marcinkiewicza, Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego w latach 2005-2006 i 2015-2018. Od 2019 roku jest europosłem PiS. Został wybrany w okręgu obejmującym woj. warmińsko-mazurskie i podlaskie. W najbliższych wyborach do PE nie będzie kandydował.

Prawo i Sprawiedliwość straciło władzę w samorządzie województwa podlaskiego - ugrupowania koalicji rządowej, wsparte przez dwoje radnych PiS, doprowadziły do wyboru nowego przewodniczącego sejmiku, a później zarządu regionu. Marszałkiem nowej kadencji został Łukasz Prokorym (KO).

Poleć
Udostępnij