Jest nowy wiceminister rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-12-2019,13:40 Aktualizacja: 19-12-2019,14:32
A A A

Ryszard Kamiński został nowym wiceministrem rolnictwa. Akt powołania wręczył mu w czwartek Jan Krzysztof Ardanowski, szef resortu. Ma się zajmować m.in. rozwojem obszarów wiejskich i wspólną polityką rolną.

Kamiński jest doktorem nauk humanistycznych - ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, a także absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej (obecnie Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy) w Bydgoszczy.

Ardanowski liczy na większą aktywność ośrodków doradztwa rolniczego

Potrzebna jest duża aktywność ośrodków doradztwa rolniczego - mówił w czwartek podczas spotkania z szefami ODR-ów minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Jego zdaniem ośrodki doradztwa mają najlepszą wiedzę o potencjale...

Od 2006 roku pracował w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie na stanowisku zastępcy, a następnie dyrektora ośrodka. Wcześniej był m.in. adiunktem w Zakładzie Socjologii i Kultury Wsi Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN w Warszawie.

Opublikował ponad 40 artykułów w czasopismach i książkach naukowych, dotyczących aktywności społeczności lokalnych, samoorganizacji i działań oddolnych na wsi. Jest również rolnikiem, ma swoje gospodarstwo.

Uczestniczył w kilku zespołach badawczych na poziomie europejskim - m.in. w grupie roboczej ds. opracowania koncepcji rozwoju regionalnego i rozwoju obszarów wiejskich Europy "Foresight Blueprint". Jest polskim ekspertem Europejskiej Sieci Obszarów Wiejskich w Brukseli.

Wiceminister Kamiński będzie zajmował się m.in. tematyką związaną z rozwojem obszarów wiejskich, mechanizmami wspólnej polityki rolnej, nauką i doradztwem rolniczym.

W tym tygodniu ze stanowiskiem wiceministra pożegnał się Ryszard Zarudzki, który m.in. odpowiadał za realizację Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działalność Ośrodków Doradztwa Rolniczego i nadzorował departament strategii i analiz.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj