Jedna kontrola, wiele problemów traktorzysty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-06-2018,8:50 Aktualizacja: 12-06-2018,8:59
A A A

Brak dokumentów, niezabezpieczony ładunek, przewożenie osób w nieodpowiednich do tego miejscach - sporo uchybień wyszło na jaw podczas kontroli ciągnika rolniczego z przyczepą w pow. szczycieńskim (woj. warmińsko-mazurskie).

Gdy policjanci zatrzymali pojazd, okazało się, że podróżują nim "nadprogramowi" pasażerowie. Jeden znajdował się w kabinie, a kolejny siedział na wyładowanej drewnem przyczepie.

wypadki z udzialem ciągników, gorzele, powiat zambrowski, chwałowice, powiat stalowowolski

Traktorzyści w opałach. Doszło do kolejnych groźnych wypadków

Ciągnik rolniczy z przyczepką zjechał z drogi i wpadł do stawu w miejscowości Chorzele (pow. zambrowski, woj. podlaskie). Kierowcę ratowali strażacy. Do wypadków doszło również w innych regionach kraju. Strażacy z OSP Stary Laskowiec,...

"Kierujący nie posiadał przy sobie dokumentów w postaci prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego ciągnika rolniczego oraz przyczepy, polisy ubezpieczeniowej ciągnika oraz przyczepy. Drewno umieszczone na przyczepie nie było w żaden sposób zabezpieczone przed przemieszczeniem" - wymienia Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie.

Uchybienia musiały mieć swoje konsekwencje. Po pierwsze brak polisy na przyczepę poskutkował wnioskiem do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, co zapewne będzie się wiązało ze sporą opłatą dla właściciela.

Z uwagi na przewożenie osób w liczbie przekraczającej możliwości pojazdu, traktorzyście zatrzymano natomiast formalnie prawo jazdy. Kierowcy odebrano ponadto dowód rejestracyjny (też formalnie), a do tego stróże prawa wypisali mandat karny.

Warto dodać, że transporty o charakterze rolniczym i leśnym są coraz częściej pod lupą policjantów. Co więcej, w poszczególnych rejonach kraju odbywają się już nawet akcje mundurowych poświęcone kontroli wyłącznie pojazdów rolniczych.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!