ITD skontrolowała przewóz zwierząt do ubojni. Jedna krowa była martwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-07-2022,19:30 Aktualizacja: 12-07-2022,19:33
A A A

Inspektorzy weterynaryjni zostali zaalarmowani przez inspektorów transportu drogowego w związku z wykryciem w ładowni kontrolowanej ciężarówki martwej krowy.

W punkcie kontrolnym Ruszajny (pow. olsztyński, woj. warmińsko-mazurskie) przy drodze krajowej nr 16 inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd, którym przewożono zwierzęta do zakładu uboju w Biskupcu.

transport drobiu, WITD Bydgoszcz, dobrostan zwierząt

Transport tysięcy sztuk drobiu wstrzymany

Kierowca przewożący 5000 sztuk drobiu nie posiadał wymaganych uprawnień konwojenta transportu żywych zwierząt. Inspektorzy transportu drogowego zakazali mu dalszej jazdy. Na krajowej "dziesiątce" inspektorzy z bydgoskiego oddziału...

"W trakcie czynności kontrolnych stwierdzono, że jedna ze sztuk jest martwa i leży na podłodze ładowni. W trakcie rozmowy z kierowcą ustalono, że podczas załadunku żadna z przewożonych krów nie wykazywała gorszej kondycji. Analiza dokumentów nie potwierdziła wcześniejszych dolegliwości u martwej krowy" - podaje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie.

Telefonicznie powiadomiono o zajściu lekarza weterynarii, który z kolei poinformował dyżurnego lekarza w punkcie odbioru bydła i podmiot, który na miejscu miał przejąć padłą sztukę.

Dalsze czynności wyjaśniające są prowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Olsztynie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu