Inspekcja sanitarna wycofała ostrzeżenie ws. zanieczyszczonej oliwy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
24-07-2015,8:40 Aktualizacja: 24-07-2015,8:48
A A A

Państwowa Inspekcja Sanitarna wycofała wydane w kwietniu ostrzeżenie dotyczące partii włoskiej oliwy z wytłoków z oliwek GOCCIA D’ORO.

Ostrzeżenie wydano ze względu na przekroczenie dopuszczalnego poziomu sumy benzo(a)pirenu, benz(a)antracenu, benzo(b)fluorantenu i chryzenu.

Oliwa z oliwek pod lupą inspektorów. Jest wiele nieprawidłowości

Wycofanie towaru z obrotu, kary pieniężne i zawiadomienie inspektorów jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych - to konsekwencje nieprawidłowości wykrytych podczas  kontroli oliwy z oliwek. W ubiegłym roku Inspekcja Handlowa...
Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że badania nie potwierdziły przekroczenia dopuszczalnego poziomu tych substancji, w związku z czym usuwa swoje wcześniejsze ostrzeżenie dotyczące oliwy.

Poinformowano także, że laboratorium, w którym uzyskano wynik badania będący podstawą do wydania ostrzeżenia wstrzymało wykonywanie badań wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w tłuszczach roślinnych i zwierzęcych do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Ostrzeżenie dotyczyło oliwy z wytłoków z oliwek GOCCIA D’ORO, sprzedawanej w sklepach sieci "Tesco" w litrowych opakowaniach.

Chodziło o jedną partię tego produktu, o numerze L.056/14 311, której data minimalnej trwałości została ustalona na listopad 2016 r.

Poleć
Udostępnij