Grunty z dużej dzierżawy miały trafić do rolników. Sprawę przetargu zbada prokuratura

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marek Szczepanik PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
08-06-2023,8:55 Aktualizacja: 08-06-2023,9:04
A A A

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy przetargu organizowanym przez opolski KOWR na grunty odebrane od firmy Top Farms Głubczyce - powiedział PAP Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Sprawa dotyczy przetargu na grunty, które opolski oddział KOWR otrzymał od spółki Top Farms w Głubczycach. Odzyskane przez oddział grunty miały być przejęte przez okolicznych rolników.

W tej sprawie w lutym tego roku ogłoszono przetarg, który zakończył się w kwietniu 2023 roku. Postępowanie zostało unieważnione przez dyrektora oddziału KOWR w Opolu, który skierował do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy okazji postępowania przetargowego.

"W tej chwili mogę potwierdzić, że do opolskiej prokuratury wpłynęło doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Z jego treści wynika, że podczas przetargu mogło dojść do nieprawidłowości polegających na zmianie kolejności ofert przez jednego z podwładnych składającego zawiadomienie szefa jednostki" - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!