Gospodarz chciał sprawdzić postępy w pracach. Spadł z wysokości

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
25-04-2023,11:35 Aktualizacja: 25-04-2023,11:37
A A A

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w miniony poniedziałek (24 kwietnia) na terenie gminy Godziszów (pow. janowski, woj. lubelskie). 44-letni mężczyzna spadł z drabiny i z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Gdy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Godziszów doszło do nieszczęśliwego wypadku, wysłał na miejsce funkcjonariuszy.

- Policjanci ustalili, że 44-latek, wchodząc po drabinie, nagle spadł na ziemię. Mężczyzna chciał zobaczyć, jak idą postępy przy pokryciu dachu. Z obrażeniami został przewieziony do szpitala, był trzeźwy. Teraz ustalamy okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. Apelujemy o ostrożność podczas prac gospodarczych – przekazała asp, sztab. Faustyna Łazur, oficer prasowy janowskiej KPP.

Warto dodać, że – jak wynika z danych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - najwięcej rolników zostało w 2022 roku poszkodowanych wskutek wypadków właśnie z grupy „upadek osób”. Było to 4 343 poszkodowanych, co stanowiło 49,2 proc. wszystkich wypłaconych jednorazowych odszkodowań za wypadki przy pracach rolniczych.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE