Gospodarstwa rolników z większym limitem, do którego nie będzie podwyżki cen prądu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
16-09-2022,12:50 Aktualizacja: 16-09-2022,12:57
A A A

W przypadku gospodarstw domowych z osobami niepełnosprawnymi, rodzin 3 plus i gospodarstw rolniczych limit, do którego nie będzie podwyżki cen prądu, będzie wyższy, wyniesie do 2600 kWh - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konferencji prasowej w KPRM szef rządu przedstawił szczegóły "Tarczy solidarnościowej", która ma chronić Polaków przed gwałtownymi wzrostami cen energii.

branża mięsna, branża mleczna, dostawy prądu do zakłaków, Henryk Kowalczyk, bezpieczeństwo żywnościowe

Gdyby trzeba było wyłączać prąd, branże mleczarska i mięsna będą chronione

Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa, że w razie konieczności przerw w dostawach prądu, branże mleczarska i mięsna będą traktowane priorytetowo. - Zdaję sobie sprawę, że branża mleczarska, przetwórcza niepokoi się choćby zaopatrzenie w...

Jak przekazał, do 2000 kWh rocznego zużycia prądu w gospodarstwie domowym, ceny prądu mają być zamrożone na tegorocznym poziomie.

Wyższy limit, do którego nie będzie podwyżki prądu, będzie dla gospodarstw domowych z osobami niepełnosprawnymi, rodzin z co najmniej trójką dzieci i gospodarstw rolniczych - ma wynieść do 2600 kWh.

- W gospodarstwach domowych z osobami niepełnosprawni często zużycie prądu jest większe, dlatego tutaj określamy ten pułap roczny na poziomie 2600 kWh rocznie. Podobnie w przypadku rodzin 3 plus, czyli rodzin, które mają trójkę dzieci lub więcej. Tam także ze względu na większe zużycie ten limit, do którego nie będzie żadnej podwyżki cen energii, wynosi 2600 kWh rocznie. I również w gospodarstwach rolniczych potrzeby zapewnienia energii elektrycznej są zazwyczaj wyższe. Tu także będzie to 2600 kWh rocznie - zapewnił Mateusz Morawiecki.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu