Gospodarstwa na sprzedaż. Nawet za 20 milionów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
14-11-2019,10:50 Aktualizacja: 14-11-2019,10:57
A A A

Można kupić leciwe siedlisko z kawałkiem ziemi za nieco ponad 100 tys. zł i raczej urządzić ogródki niż produkcję, ale także nabyć 300 hektarów z zabudowaniami za 20 mln zł, wchodząc od razu w buty "dużego" rolnika.

Nie brakuje gospodarstw na sprzedaż. Przeglądając ogłoszenia na najpopularniejszych portalach z nieruchomościami, najwięcej dotyczących gospodarstw oscyluje w kwotach między 300 tys. i milionem złotych.

PiS bierze sejmową komisję rolnictwa

Poseł PiS Robert Telus najprawdopodobniej zostanie przewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi IX kadencji - to efekt ustaleń dotyczących podziału sejmowych komisji między poszczególne kluby parlamentarne - wynika z informacji...

Gospodarstwo rolne w powiecie nakielskim (woj. kujawsko-pomorskie), składające się z 4 działek o łącznej powierzchni 13,5 ha (ziemia 3. i 4. klasa) wraz z 80-metrowym domem i budynkami gospodarczymi wyceniono na 890 tys. zł.

3-hektarowe siedlisko ze 100-metrowym domem i innymi obiektami, zlokalizowane pod Siedlcami (woj. mazowieckie) wystawiono za 270 tys. zł. Za 350 tys. zł można nabyć gospodarstwo rolne z domem, zabudowaniami gospodarczymi, niewielkimi polem i łąką, usytuowane w pow. legnickim (woj. dolnośląskie).

Dom z budynkami gospodarczymi oraz ziemię rolną (grunty orne III, IV i V klasy) - całość o powierzchni 4,49 ha - chętni mogą kupić również w pow. rypińskim (woj. kujawsko pomorskie). Cena - 650 tys. zł.

Za 200 tys. zł więcej można stać się właścicielem średniego - jak wynika ze statystyk krajowych - około 10-hektarowego gospodarstwa w pow. łukowskim (woj. lubelskie). Oprócz gruntów w jednym kawałku, w skład nieruchomości wchodzi dom o pow. 120 m kw. Nieco większe, 13,5-hektarowe gospodarstwo z zabudowaniami pod Włocławkiem (woj. kujawsko-pomorskie) wyceniono na okrągły milion złotych.

opieka nad seniorami na wsi, ołtarzewo, konferencja Aktywna starość na obszarach wiejskich

Wiejskie rodziny opiekujące się seniorami nie zostaną same

- Obowiązkiem państwa jest pomoc rodzinom na wsi w opiece i zapewnieniu godnej starości swoim seniorom - przekonuje Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. - Mnie interesuje, w jaki sposób pomóc rodzinom na wsi w opiece i...

Jeśli ktoś chciałby zająć się sadownictwem, może np. zacząć w pow. rawskim (woj. łódzkie), gdzie do sprzedaży jest gospodarstwo z 2,5-hektarowym, ogrodzonym sadem.

Do tego dochodzi m.in. gotowa przechowalnia owoców. Całość dostępna za 360 tys. zł. W niemal tej samej cenie wystawiono niewielkie gospodarstwo
„rybne” o pow. nieco ponad 4 ha, na terenie którego znajdują się 3 stawy hodowlane o pow. lustra wody około 0,7 ha.

Najtańsze oferty w kategorii gospodarstw rolnych lekko przekraczają 100 tys. zł. Za 110 tys. można kupić nieruchomość o pow. 53 ary w pow. opolskim (woj. lubelskie) z domem, murowaną stodołą i budynkiem gospodarczym do remontu lub wyburzenia.

A 120 tys. ma kosztować gospodarstwo o pow. 1,38 ha pod Strzelcami Krajeńskimi (woj. lubuskie). "Ziemia klasy III . Na działce znajduje się mały budynek gospodarczy, murowana stodoła do rozbiórki oraz mały ogród z drzewami owocowymi. Działka świetnie nadaje się na działalność ogrodniczą" - napisano w ogłoszeniu.

ochrona danych osobowych, rodo, beneficjenci płatności rolnych, dopłaty unijne dla rolników

Rolnikowi można zajrzeć do kieszeni. A gdzie ochrona danych?

W dobie tak skrzętnego chronienia danych osobowych każdy może na ministerialnej stronie internetowej znaleźć informację, ile płatności unijnych zgarnął jego sąsiad-rolnik. I tak będzie nadal bo projekt nowego rozporządzenia czeka tylko na podpis...

Nie brakuje również ofert dla osób z wypełnionym po brzegi portfelem. W powiecie myśliborskim (woj. zachodniopomorskie) do przejęcia jest 140 ha ziemi plus budynki gospodarcze za 2 mln 295 tys. zł. Do tego nowy właściciel ma przejąć kredyt w ANR w kwocie 2 mln 430 tys. zł, rozłożony na 8 rat płatnych raz w roku "na bardzo dobrych warunkach". Od razu można też znaleźć się w programie rolnośrodowiskowym z dopłatami rzędu 260 tys. zł na rok.

40-hektarowe gospodarstwo "mleczne" z oborami i inną infrastrukturą do tego profilu produkcji można nabyć w pow. elbląskim (woj. warmińsko-mazurskie) za 2 mln 200 tys. zł. Istnieje też możliwość sprzedaży całego gospodarstwa z maszynami, paszą na prawie rok i inwentarzem (100 krów).

Natomiast gospodarstwo "trzodziarskie" z chlewniami i innymi obiektami oraz 4,5 ha ziemi (można jej kupić więcej), ogrodzone i wyłożone kostką, wystawiono za 1 mln 750 tys. zł. Znajduje się w pow. średzkim (woj. wielkopolskie).

Krezusi mogą kupić za 10 mln zł gospodarstwo rolne o powierzchni 230 hektarów z budynkami, położone pod Olsztynem (woj. warmińsko-mazurskie). A gdyby chcieli sięgnąć do kieszeni jeszcze głębiej, w pow. bolesławieckim (woj. dolnośląskie) do nabycia jest za nieco ponad 20 mln zł gospodarstwo o pow. ok. 299 ha z zabudowaniami.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!