Gminy dostaną miliardy na inwestycje wodno-kanalizacyjne

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Rafał Białkowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-11-2021,10:30 Aktualizacja: 08-11-2021,10:43
A A A

Rząd przeznaczy 4 mld zł dla 1714 gmin na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Program w ciągu 2-3 lat przyspieszy uzyskanie dostępu do czystej wody i pozwoli skanalizować tereny do tej pory nieposiadające takich instalacji - wskazał premier Mateusz Morawiecki.

"Ponad 1700 na 2477 polskich gmin otrzyma środki w oparciu o obiektywne kryteria i sprawiedliwy algorytm. Dzięki tym środkom jednostki samorządowe będą mogły poprawić jakość wody i wesprzeć inwestycje kanalizacyjne" - napisał szef rządu na Facebooku.

Gmina Przasnysz , sieć kanalizacyjna, awarie pomp

Trudno uwierzyć, co było w kanalizacji. Gmina apeluje do mieszkańców

Gmina wiejska Przasnysz (woj. mazowieckie) zaapelowała do mieszkańców o dbanie o sieć kanalizacyjną. Podczas jej oczyszczania wyjmowane są różne rzeczy, które nie powinny tam się znaleźć. Wyciągnięto nawet… martwe...

Kancelaria Premiera podała, że 1714 gmin jeszcze w tym roku otrzyma 4 mld zł z budżetu państwa na inwestycje. Z tej kwoty 1 mld zł trafi do 910 gmin na przedsięwzięcia w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę.

"Środki zostaną podzielone między gminy, w których udział liczby mieszkańców korzystających z sieci wodociągowej w ogólnej liczbie mieszkańców jest mniejszy niż 90 proc." - podkreślono.

3 mld zł dla 1528 gmin trafi na projekty związane z kanalizacją. "Środki zostaną podzielone między gminy, w których udział liczby mieszkańców korzystających z sieci kanalizacyjnej w ogólnej liczbie mieszkańców jest mniejszy niż 60 proc." - wskazała KPRM.

Algorytm podziału uwzględnia również poziom zamożności danej gminy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement