Gęsina cieszy się coraz większym powodzeniem w restauracjach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
15-11-2018,15:40 Aktualizacja: 15-11-2018,16:08
A A A

Nieodłącznym elementem jesiennej kampanii gęsinowej w województwie kujawsko-pomorskim jest serwowanie potraw ze znakomitego gęsiego mięsa przez restauracje z całej Polski.

Do udziału w tegorocznej akcji "Czas na gęsinę" zgłosiły się sto siedemdziesiąt cztery lokale.

Restauracje mogły zadeklarować swój udział do 11 listopada. Zgłoszenie nie wymagało żadnych opłat, wystarczyło tylko wypełnienie formularza online zawierającego deklarację serwowania dań z gęsią w roli głównej co najmniej do 31 grudnia.

gęsina, kujawsko-pomorskie, gęsi, mięso, Święto Niepodległości

Gęsina wizytówką regionu. Roczna produkcja to 1,5 tys. ton

W województwie kujawsko-pomorskim produkuje się rocznie 1,5 tys. ton gęsiny. 11 listopada po raz dziewiąty rozpocznie się w Przysieku k. Torunia dwudniowy festiwal tego mięsa. W programie imprezy są prelekcje, degustacje i spotkania z...
Pełna lista 174 restauracji biorących udział w akcji jest dostępna tutaj.

- Udział w kampanii jest oczywiście dla restauratorów opłacalny, co potwierdziły doświadczenia z lat poprzednich. Ale najwięcej na atrakcyjnym sezonowym poszerzeniu menu zyskają smakosze. Bo kujawsko-pomorska gęsina to prawdziwe niebo w gębie - zachęca marszałek województwa Piotr Całbecki.

Restauracje w zamian za serwowanie dań z gęsiny zyskują pomoc w promocji w ramach kampanii "Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina".

Co więcej, restauratorzy otrzymują rekomendacje od swoich klientów - lokal, który zdobędzie najlepsze opinie, zostanie nagrodzony.

"Do dzielenia się swoimi opiniami na temat lokali serwujących gęsinę i promowania naszej akcji zachęcamy krytyków, dziennikarzy i blogerów kulinarnych, dla których przygotowaliśmy vouchery do wykorzystania w restauracjach" - informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Oceny restauracji można dokonać na stronie czasnagesine.pl, gdzie znajduje się więcej informacji o akcji.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu