Gazu nam zimą nie zabraknie. Sytuacja na rynku ma być stabilna

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
07-12-2017,10:00 Aktualizacja: 07-12-2017,10:21
A A A

PGNiG ocenia, że z dużym prawdopodobieństwem można oczekiwać stabilnej sytuacji na rynku gazu w Polsce w najbliższych miesiącach. Zdaniem władz spółki uzasadnia to wniosek PGNiG Obrót Detaliczny o utrzymanie od 1 stycznia 2018 roku dotychczasowych cen za paliwo gazowe oraz stawek opłat abonamentowych.

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny złożyła do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o utrzymanie od 1 stycznia do 31 marca 2018 r. dotychczasowych cen gazu oraz stawek opłat abonamentowych. Nowa taryfa będzie stosowana jedynie wobec odbiorców w gospodarstwach domowych.

ceny gazu, gaz, taryfy na gaz, przesył gazu, Maciej Woźniak, PGNiG, ure

Możemy więcej zapłacić za gaz. PGNiG chce podnieść stawki

- Widzę podstawy do niewielkich ruchów na cenie gazu dla gospodarstw domowych, ale to nie będą ruchy znaczące - powiedział Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG do spraw handlowych. Pytany o możliwość podniesienia taryf gazu powiedział, że...

W opinii PGNiG, decyzja jego spółki zależnej jest zrozumiała.

"Perspektywy dla światowych rynków ropy i gazu są krótkoterminowo niejednoznaczne - w związku z przedłużonymi porozumieniami o ograniczeniu wydobycia światowych producentów ropy naftowej (OPEC i Rosja). Jednak dzięki aktywnym działaniom PGNiG na rzecz dywersyfikacji źródeł dostaw gazu do Polski, skutkującym nadchodzącymi dostawami LNG na warunkach rynkowych m.in. z Kataru i USA można z dużym prawdopodobieństwem oczekiwać stabilnej sytuacji na rynku gazu w Polsce w najbliższych miesiącach" - powiedział wiceprezes PGNiG Maciej Woźniak, cytowany w komunikacie.

W marcu 2017 r. URE zatwierdził taryfy dla PGNiG. W detalu ceny gazu wzrosły o 1,6 proc., stawki opłat abonamentowych pozostały bez zmian. Taryfa obowiązuje do końca bieżącego roku.

Poleć
Udostępnij