Europosłanka ma już pomysły na następną "piątkę"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
03-10-2020,10:00 Aktualizacja: 02-10-2020,13:20
A A A

Nie ma jeszcze ostatecznego kształtu tzw. piątki dla zwierząt, a budząca kontrowersje europosłanka Sylwia Spurek już zgłasza pomysły na kontynuację tego projektu. I deklaruje chęć pomocy nowemu ministrowi rolnictwa.

Spurek złożyła rezygnację z członkostwa we frakcji Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim, by dwa dni później wstąpić do frakcji Zielonych.

Grzegorz Puda, ministerstwo rolnictwa i leśnictwa, rząd PiS

Grzegorz Puda będzie nowym ministrem rolnictwa i leśnictwa

Grzegorz Puda zostanie nowym ministrem rolnictwa i leśnictwa - powiedział w środę podczas briefingu premier Mateusz Morawiecki. Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda, z wykształcenia zootechnik, był sprawozdawcą projektu...

"Nadal będę działać na rzecz reformy wspólnej polityki rolnej, która musi stać się polityką zrównoważoną, bezpieczną dla zdrowia i życia ludzi, a także etyczną - sankcjonującą prawa zwierząt"- napisała w oświadczeniu zadeklarowana weganka.

Zareagowała błyskawicznie po ogłoszeniu rekonstrukcji rządu, gdy potwierdziło się odejście Jana Krzysztofa Ardanowskiego będącego przeciwnym nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt (uzupełniającej ją o tzw. piątkę dla zwierząt) i zastąpienie go na stanowisku ministra rolnictwa Grzegorzem Pudą, jednym z autorów projektu. Europosłanka pogratulowała nowemu szefowi resortu i zgłosiła pomysły na ciąg dalszy "piątki".

"Zakaz transportu zwierząt na duże odległości, całkowity zakaz chowu przemysłowego, zero wydatków na promocję produktów mięsnych i mlecznych plus wsparcie produkcji wegańskiej. Pomogę w pisaniu ustaw!" - napisała Spurek na twitterze.

Warto dodać, że nowy minister zebrał zresztą także gratulacje za nominację od różnych organizacji deklarujących działalność na rzecz zwierząt. Spłynęły  m.in. od Compassion Polska (która podziękowała Pudzie za "ciężką pracę przy piątce") oraz Otwartych Klatek.

"Przed rolnictwem w Polsce stoi dużo wyzwań i potrzebujemy ministra, który zagwarantuje jego rozwój. To oznacza nie tylko rozwój finansowy, ale również branie pod uwagę dobrostanu zwierząt i inwestycje w rolnictwo przyszłości" - napisał szef Otwartych Klatek Paweł Rawicki.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu