Eksporterzy żywności mogą wiele zyskać. Zawarto ważne porozumienie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-11-2017,15:15 Aktualizacja: 28-11-2017,15:31
A A A

Memorandum o Porozumieniu między Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP a Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Socjalistycznej Republiki Wietnamu w sprawie współpracy podpisali we wtorek w Hanoi wiceministrowie rolnictwa: Ewa Lech oraz Ha Cong Tuan.

Dwustronne porozumienie dotyczy rozwoju współpracy w dziedzinach: produkcji rolnej, przetwórstwa rolnego, ochrony i kwarantanny roślin i zwierząt, rozwoju handlu i inwestycji w rolnictwie. Spotkanie odbyło się przy okazji wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Wietnamie.

drób, eksport drobiu, promocja drobiu, Łukasz Dominiak, Krajowa Rada Drobiarstwa, KRD, wietnam

Drobiarze promują kurczaki w Wietnamie. To dla nas ważny rynek

Krajowa Rada Drobiarstwa promuje drób na targach Food and Hotel Vietnam w Ho Chi Minh. Wietnam był ważnym odbiorcą polskich kurczaków, ale w związku z wystąpieniem grypy ptaków, rynek ten został zamknięty dla naszych...

O zainteresowaniu strony wietnamskiej podpisaniem porozumienia poinformował pod koniec sierpnia ambasador Wietnamu w Polsce podczas spotkania z ministrem Krzysztofem Jurgielem. 4 października przedstawiciele azjatyckiego kraju przekazali stronie polskiej projekt Memorandum, które we wtorek sygnowano.

Wietnam jest bardzo ważnym rynkiem dla eksportu polskich produktów rolno-spożywczych. W 2016 r. stanowiły 54 proc. wartości naszego wywozu do tego państwa (w 2016 r. - 115 mln euro).

Kraj ten był drugim najważniejszym rynkiem docelowym (po Hongkongu) w regionie Azji Wschodniej, Południowej i Południowo-Wschodniej. Został uznany przez polskich ekspertów jako jeden z 14 priorytetowych rynków z punktu widzenia eksportu żywności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu