Dzik atakował kilka razy. Dwie osoby trafiły do szpitala

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
06-02-2019,13:05 Aktualizacja: 06-02-2019,13:10
A A A

W okolicy Malechowa na Pomorzu Zachodnim dzik zaatakował dwóch mężczyzn. Obaj mają liczne rany kłute i szarpane nóg. Ich stan lekarze określają jako poważny, ale stabilny. Ucierpieli też ratownicy medyczni.  

Dwaj pracownicy zakładu usług leśnych w wieku 35 i 39 lat trafili na szpitalny oddział ratunkowy Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie - informuje portal polsatnews.pl

asf, kolejne przypadki, dziki, Polska

ASF zabija kolejne dziki. Mamy 69 nowych przypadków choroby

Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) w ubiegłym tygodniu został potwierdzony w gospodarstwie utrzymującym 67 świń. Dzień później główny lekarz weterynarii poinformował o kolejnych przypadkach choroby u dzików.  ...

Dzik zaatakował też ratowników, którzy przyjechali pomoc poszkodowanym.

- By móc udzielić pomocy pracownikom leśnym, musieli iść przez las ok. 2 km i wówczas zostali zaatakowani przez zwierzę. Doznali powierzchownych obrażeń. Jakoś udało im się go odgonić, ale gdy dotarli na miejsce interwencji, dzik znowu zaatakował - powiedział dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Malechowie Krzysztof Perzyński.

Dodał, że jeden z ratowników ma powierzchowną ranę i decyzją lekarza chorób zakaźnych będzie musiał się zgłosić na cykl szczepień przeciw chorobom przenoszonym przez zwierzęta.

W zabezpieczaniu miejsca zdarzenia i w przetransportowaniu poszkodowanych z lasu do karetek pomogli strażacy. Atak nastąpił w głębi lasu (kilkaset metrów od najbliższej drogi), więc ratownicy musieli rannych przenieść na noszach.

A dzik? Uciekł i nie został zlokalizowany przez leśników oraz myśliwych...
 

źródło: polsatnews.pl

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu