Copy LinkXFacebookShare

Dwa tiry folii rolniczej w lesie. Sprawcy poszukiwani

Folia do przykrywania upraw tarasuje drogę pożarową w leśnictwie Potok. Nieznani sprawcy wyrzucili odpady, które były przewożone prawdopodobnie dwoma tirami – poinformowało Nadleśnictwo Złoczew (Regionalna Dyrekcja LP w Łodzi).

Duże ilości zużytej folii wyrzucono na drogę w pobliżu wsi Grójec Wielki. Sprawców zaśmiecenia lasu szukają zarówno leśnicy, jak też powiadomiona o zdarzeniu policja. O pomoc poproszono ponadto ewentualnych świadków.

"Po wizycie ludzi w lesie przychodzi czas na wielkie sprzątanie. Z roku na rok wzrasta kwota, którą Lasy Państwowe przeznaczają na wywóz śmieci oraz ilość sprzątanych śmieci. W ubiegłym roku LP przeznaczyły na to niemal 20 mln zł, a z leśnych ostępów wywieziono ok. 108 tys. m sześc. Według danych z 2019 r. tylko na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi zebrano około 5 tys. m sześc. śmieci. To jakby rozładować w jednym miejscu 125 wagonów kolejowych (o pojemności 40 m sześc.)! W naszej Dyrekcji w zeszłym roku przeznaczonych na ten cel zostało ok. 1,5 mln złotych" – czytamy na stronie internetowej Nadleśnictwa Złoczew.

Leśnicy przestrzegają, że podrzucane do lasów odpady stanowią zagrożenie dla zwierząt, roślin i mogą powodować skażenie gleby, wód podziemnych i powierzchniowych. Mogą też uwalniać do atmosfery szkodliwe gazy i substancje.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci rozpoczęli kontrole rolników. „Nie będzie taryfy ulgowej”

Aktualności

Straszna śmierć traktorzysty. Zginął po wywróceniu się ciągnika

stres cieplny u świń, trzoda chlewna, hodowla świń, rozród świń, laktacja loch, zdrowie jelit, żywienie świń, dobrostan zwierząt
Hodowla

Stres cieplny u świń obniża wyniki produkcyjne