Drwal przygnieciony drzewem. Trudna akcja w lesie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-12-2019,10:00 Aktualizacja: 12-12-2019,10:15
A A A

Podczas prac zrębowych w lesie w Porąbce (pow. bielski, woj. śląskie) jeden z drwali doznał poważnego złamania nogi. Przygniecionego przez drzewo mężczyznę ratowali w trudnych warunkach policjanci, goprowcy i medycy.

Zdarzenie miało miejsce w masywie leśnym Porąbki, gdzie prowadzono prace przy zrywce drewna. "Jeden z drwali podczas załadunku ściętego drzewa uległ wypadkowi. Drzewo, które się na niego przewróciło, przygniotło mu nogę" - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

wypadek przy wycince drzew, bronowice, puławy, Ewa Rejn-Kozak

Pień miał spaść w drugą stronę. Wypadek przy wycince

45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa i w stanie ciężkim trafił do szpitala. Do wypadku doszło w Bronowicach pod Puławami (woj. lubelskie). Drzewo było wycinane na brzegu rzeczki Klikawka. Przewróciło się na...

Pierwsi na miejsce wypadku przybyli mundurowi z Posterunku Policji w Kozach i Komisariatu Policji w Kobiernicach, którzy pełnili wspólny patrol.

Do poszkodowanego nie można było dotrzeć radiowozem, w związku z czym funkcjonariusze musieli pieszo pokonać parę kilometrów. Gdy już dotarli do rannego, zabezpieczyli go przed dalszymi urazami oraz przy pomocy koca ratunkowego zapewnili komfort cieplny.

Nieco później pojawili się medycy z bielskiego Pogotowia Ratunkowego oraz ratownicy z Beskidzkiej Grupy GOPR.

"Po zaopatrzeniu poszkodowanego mężczyzny policjanci razem z ratownikami pomogli przetransportować go do karetki, która udała się do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej" - podsumowuje bielska KMP.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj