Dotacje na innowacyjne nawozy pod lupą CBA

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
31-03-2020,10:50 Aktualizacja: 31-03-2020,10:57
A A A

Od 14 stycznia funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Bydgoszczy prowadzą kontrolę w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak podało w komunikacie CBA, działania dotyczą wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji przez PARP w przedmiocie wniosków o dofinansowanie projektów, złożonych przez podmioty z województwa kujawsko-pomorskiego.

cba, gmina Łopuszno, fałszowanie dokumentów, wyłudzenia

CBA w gminie. Podejrzane inwestycje w OZE i targowisko

W związku z wynikami kontroli w gminie wiejskiej Łopuszno (woj. świętokrzyskie) CBA skierowało do Prokuratury Okręgowej w Kielcach zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw fałszowania dokumentów oraz wyłudzenia. Kontrolę...

Projekty zakładają stworzenie innowacyjnej technologii produkcji nawozów z odpadów przemysłowych.

"W ramach czynności kontrolnych sprawdzane są m.in. dokumenty przedłożone do Agencji celem uzyskania wsparcia finansowego pod kątem ich zgodności ze stanem faktycznym i prawnym" - poinformowało CBA.

Według śledczych, istnieje prawdopodobieństwo, że mogło dojść do próby wyłudzenia dotacji poprzez złożenie przez wnioskodawców podrobionych lub przerobionych dokumentów.

"Planowany termin zakończenia postępowania kontrolnego to 14 kwietnia 2020 r." - wskazuje CBA.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj