Domagał się pieniędzy i groził zatruciem paszy w gospodarstwie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
23-07-2020,10:10 Aktualizacja: 23-07-2020,10:30
A A A

21 lipca policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który żądał od właściciela gospodarstwa rolnego pieniędzy. W przypadku niespełnienia żądań sprawca miał otruć zwierzęta.

Kilka dni temu mieszkaniec powiatu ostrowskiego (woj. mazowieckie) zgłosił, że na bramie posesji znalazł torbę z kartką zawierającą żądanie przekazania dużej kwoty pieniędzy. Sprawca groził, że jeżeli nie otrzyma gotówki zatruje paszę, którą otrzymują zwierzęta.

Nadleśnctwo Tuszyma, koniki polskie, klacz hrabina, Artur Święch, edward marszałek

Zatrucie koników polskich. "Hrabiny" nie udało się uratować

Koniki polskie z tabunu w Nadleśnictwie Tuszyma uległy zatruciu. Niestety, nie udało się uratować klaczy "Hrabina". Leśnicy apelują do turystów, aby nie dokarmiać zwierząt. Prawdopodobnie koniki w Sokolem zachorowały po podaniu...

Sprawą zajęli się policjanci z pionu kryminalnego. - We wtorkowy wieczór policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, mieszkańca tej samej wsi, co pokrzywdzony, tuż po odebraniu przez niego pieniędzy pozostawionych w wskazanym miejscu - informuje sierż. szt. Marzena Laczkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zebrane przez funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie 30-latkowi zarzutu wymuszenia rozbójniczego.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek. Najbliższe 2 miesiące 30-latek spędzi w areszcie.

Za wymuszenie rozbójnicze grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj