Deszcz ze śniegiem. Prognoza pogody na sylwestra i Nowy Rok

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: imgw, (zac) | redakcja@agropolska.pl
28-12-2018,17:00 Aktualizacja: 28-12-2018,18:08
A A A

Nadchodzące dni upłyną w całym kraju pod znakiem fatalnej pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi, które będą nam towarzyszyły w końcówce 2018 i na początku 2019 roku.

29.12 - sobota

W sobotę zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, na Podhalu deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura minimalna od 0°C na Suwalszczyźnie i Podhalu, około 4°C w centrum, na zachodzie i nad morzem do 6°C na Nizinie Szczecińskiej.

anomalia pogodowe, susza rolnicza, deszcz nawalny, bożena łapeta, IMiGW-PIB

Satelity pomagają rolnikom. Pogoda daje się mocno we znaki

Ponad 90 proc. danych wykorzystywanych w modelach pogodowych pochodzi z satelitów pogodowych. Pozwalają na monitorowanie zagrożeń związanych z aurą i coraz częściej są wykorzystywane w rolnictwie.    - Dane satelitarne w IMiGW-PIB...
Temperatura maksymalna od 2°C na północnym wschodzie oraz Podhalu, około 5°C w centrum, na południu i nad morzem do 7°C na zachodzie kraju. Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, na zachodzie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

30.12 - niedziela

W niedzielę zachmurzenie duże, większe przejaśnienia na zachodzie i północnym zachodzie. Opady deszczu, na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Beskidach Zachodnich i w Tatrach do 15 cm. Temperatura minimalna od 1°C na wschodzie, około 3°C w centrum, do 5°C na zachodzie kraju, na Podhalu około 0°C.

Temperatura maksymalna od 2°C na Suwalszczyźnie i na Podhalu do 6°C, 7°C w zachodniej połowie kraju. Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, wieczorem porywisty, na zachodzie wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, nad morzem dość silny i silny, w porywach do 70 km/h. Na wschodzie wiatr południowo-wschodni na pozostałym obszarze kraju północno-zachodni.

31.12 - Sylwester

trzmiele, monitorowanie temperatury czy wilgotności, rolnictwo

Nadciąga rewolucja. System czujników na grzbiecie trzmiela

Farmerzy korzystają już z dronów do obserwowania upraw i monitorowania temperatury czy wilgotności. Te urządzenia wymagają jednak dużego poboru energii. Dlatego naukowcy z University of Washington stworzyli system na tyle małych...
W zachodniej połowie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C na północnym wschodzie do 2°C na południu i zachodzie. Temperatura maksymalna od 0°C na Suwalszczyźnie, około 3°C w centrum i na południu kraju, do 6°C na północnym zachodzie. Na Podhalu około -1°C.

Wiatr na ogół umiarkowany, na południu okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

01.01 - Nowy Rok

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu lub mżawki, na południowym wschodzie przejściowo również deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -3°C, -2°C na wschodzie do 1°C, 2°C na zachodzie i nad morzem, chłodniej na Podhalu około -6°C.

Temperatura maksymalna od 2°C, 3°C na południowym wschodzie, około 5°C w centrum i na zachodzie kraju do 8°C na Pomorzu. Na Podhalu około 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, nad morzem do 85 km/h, zachodni i północno-zachodni. 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement