Daniel Obajtek przyjął rezygnację Dariusza Kłosa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
10-02-2016,15:05 Aktualizacja: 10-02-2016,15:23
A A A

Daniel Obajtek, prezes ARiMR przyjął rezygnację Dariusza Kłosa, szefa szczecińskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - powiedziała Agnieszka Szymańska, rzeczniczka agencji. Kłos złożył rezygnację w związku z doniesieniami prasowymi, że jest "kłamcą lustracyjnym".

- We wtorek rano prezes ARiMR rozmawiał z Kłosem - powiedziała PAP Szymańska. Dodała, że prezes nie komentuje doniesień dotyczących lustracji Kłosa.

Kłos, powołany niedawno na stanowisko szefa szczecińskiego oddziału ARiMR, powiedział z kolei radiu Szczecin, że zrezygnował ze stanowiska, bo chce uspokoić sytuację po tym, jak pojawiły się informacje, że złożył nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne.

ARiMR, kłamca lustracyjny, Szczecin, Dariusz Kłos, Gazeta Wyborcza, sąd, wyrok

Dyrektor podał się do dymisji. Związkowcy stoją za nim murem

Uznany przez sąd za kłamcę lustracyjnego dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w poniedziałek zrezygnował z zajmowanego stanowiska. Dariusz Kłos zdecydował się odejść po tym, jak o...

PAP powiedział natomiast, że jego adwokat wszczął procedurę kasacyjną w sprawie wyroku lustracyjnego. Dodał, że chce się oczyścić się ze "wszelkich niedopowiedzeń i znaków zapytania".

"Gazeta Wyborcza" podała przed kilkoma dniami, że Kłos jest - według prawomocnego wyroku sądu - "kłamcą lustracyjnym". Przez 10 miesięcy pod koniec lat 80. miał współpracować z Wojskową Służbą Wewnętrzną. Według "GW" w 2007 r., gdy z listy PiS startował na posła, złożył niezgodne z prawdą oświadczenie, że nie współpracował z tajnymi służbami okresu PRL.

Dariusza Kłosa bronili zarówno partyjni koledzy, jak i zachodniopomorska rolnicza Solidarność. Leszek Dobrzyński, szef szczecińskiego okręgu PiS przypominał, że sprawa była jawna i znana od kilku lat.  

Związkowcy zaś w liście do prezesa ARiMR prosili go, by nie przyjmował rezygnacji Kłosa. Napisali, że jest on osobą, która "będzie w stanie, w porozumieniu ze środowiskiem, skutecznie realizować politykę rolną państwa".  

Szymańska zapowiedziała, że do czasu wyboru nowego dyrektora oddziału, obowiązki szefa tej placówki będzie pełnił jego dotychczasowy zastępca - Teresa Modzelewska.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu