CPK sfinansuje przeniesienie gospodarstwa. Uruchomiono pierwszą pulę gruntów zamiennych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Ewa Nehring PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-06-2022,10:50 Aktualizacja: 28-06-2022,10:56
A A A

Uruchomiono pierwszą pulę gruntów zamiennych dla mieszkańców, na których działkach powstanie Centralny Port Komunikacyjny. To kolejny ruch spółki skierowany do społeczności lokalnej, który ma zachęcić do przystąpienia do Programu Dobrowolnych Nabyć.

Biuro prasowe CPK poinformowało, że oferta ma "dać sprzedającym szerokie możliwości wyboru przyszłego miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności rolniczej".

Centralny Port Komunikacyjny, wykup ziemi pod lotnisko, Marcin Horała, Mikołaj Wild

CPK zaczęło skupować grunty pod lotnisko

Potwierdzam, że kupiliśmy pierwsze nieruchomości pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Liczba zainteresowanych sprzedażą gruntów wzrosła po tym, jak spółka ogłosiła nowe korzyści i ułatwienia - stwierdził Konrad Majszyk,...

Oferta jest skierowana do osób, które zastanawiają się nad udziałem w PDN, chciałyby nadal prowadzić działalność rolniczą lub nie chcą czekać na decyzję o wywłaszczeniu za odszkodowaniem.

"W ramach współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa spółka CPK przejęła do zasobu nieruchomości ponad 190 hektarów. Zostaną zaproponowane wszystkim zainteresowanym zamianą nieruchomości w ramach Programu Dobrowolnych Nabyć" - wskazano w komunikacie.

"Pozyskane z KOWR grunty rolne, z uwagi na ich wartość i różnorodność, dają możliwość przeniesienia w nowe miejsce prowadzonej działalności rolniczej. Co ważne, przeniesienie gospodarstwa także zostanie sfinansowane przez CPK. Co ważne, przeniesienie gospodarstwa także zostanie sfinansowane przez CPK. W zasobie znalazły się nieruchomości o różnej wielkości, specyfice i odległości od lokalizacji Portu Solidarność (do 100 km od obszaru lotniska, zgodnie z preferencjami mieszkańców, które wyrazili w trakcie badań) - każdy chętny mieszkaniec będzie mógł wybrać taki grunt, który będzie optymalny z punktu widzenia jego potrzeb" - zaznaczono w informacji.

Jak podkreślił Marcin Horała, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK "współdziałanie z KOWR i ministerstwem rolnictwa to dowód na to, że rząd jest zdeterminowany, by CPK przygotowywać jednocześnie wspierając i wzmacniając polskie rolnictwo i rolników". - Rolnicy z Baranowa, Teresina i Wiskitek będą mieli możliwość dalszego prowadzenia gospodarstw - dodał Rafał Romanowski, wiceminister rolnictwa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj