Coraz więcej pojazdów rolniczych z systemem monitorowania

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
22-09-2015,12:45 Aktualizacja: 28-09-2015,15:08
A A A

Inteligentne systemy monitorowania stają się coraz bardziej popularne wśród polskich rolników i właścicieli dużych gospodarstw. Rozwiązania te pozwalają stale kontrolować, gdzie znajdują się traktory, kombajny czy inne maszyny.

Niezwykle przydatną funkcją jest geofencing, która umożliwia wyznaczenie strefy, w której pojazd może się poruszać. Po przekroczeniu granic zdefiniowanego obszaru właściciel otrzyma informację o zmianie lokalizacji.

Optymalizacja to podstawa

Nowoczesne rozwiązania umożliwiają stały monitoring miejsca pobytu maszyn czy pojazdów. Informacje zgromadzone w systemie monitorowania pozwalają przeanalizować koszty paliwa oraz zoptymalizować trasę, którą przejechał traktor.

Złe wieści dla złodziei maszyn

Irlandzka firma Back2me wprowadziła mobilne urządzenia pozwalające na śledzenie maszyn i pojazdów poprzez sieć komórkową. W czasie użytkowania tego systemu placi się tylko za przesłane SMS-y. Urzadzenie (tzw. Tracker) montuje się w...
Jest to zwłaszcza przydatne w dużych gospodarstwach, w których pojazdy każdego dnia pokonują dziesiątki kilometrów podczas prac w polu. Lokalizator GPS umieszczony w traktorze czy kombajnie zwiększa również bezpieczeństwo rolników.

W przypadku braku kontaktu z farmerem, w każdej chwili można zlokalizować pojazd i w razie krytycznej sytuacji odpowiednio zareagować.

Elektronika nie gryzie

Lokalizatory GPS to urządzenia, które są proste w obsłudze, a jednocześnie bardzo precyzyjnie wskazujące aktualną pozycję pojazdu. Profesjonalnym rozwiązaniem dla rolników jest również platforma GPSTrace.

Dzięki temu rozwiązaniu z dowolnego miejsca na świecie, i urządzenia z dostępem do internetu, możemy dowiedzieć się gdzie znajduje się pojazd. Każdy rolnik może stworzyć również bezpieczną strefę - czyli obszar, w którym powinien poruszać się traktor czy kombajn.

Jeśli wyjedzie on poza jej granice, uruchomiony zostanie alarm. Właściciel może otrzymać również alert SMS, gdy lokalizator GPS straci łączność z serwerem na 10 min.

System monitorujący wskazuje aktualną pozycję pojazdu nawet kilka razy na minutę, a precyzja lokalizacji wynosi kilka metrów. Długi czas działania urządzenia pozwala na monitorowanie trasy, którą pokonuje pojazd, a w przypadku kradzieży - szybkie odnalezienie przywłaszczonego mienia.  

Złodziej bez szans

- Zakup lokalizatorów GPS pozwala w prosty i co ważne tani sposób śledzić aktualną pozycję pojazdu i sprawnie kontrolować wydatki na paliwo. W przypadku kradzieży pojazdu, jego właściciel otrzymuje informację o aktualnej lokalizacji - wyjaśnia Krzysztof Rydlak, specjalista ds. sprzedaży Spy Shop.

Podkreśla, że taka ochrona jest niezwykle ważna w prężenie działających gospodarstwach, w których dostęp do maszyn rolniczych stanowi o możliwości wykonywania kolejnych prac.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj