Ciągnik rolniczy wart ponad milion ukryty w krzakach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Aleksandra Kuźniar PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
05-05-2020,11:15 Aktualizacja: 05-05-2020,11:12
A A A

Policjanci odzyskali wart 1,1 miliona złotych ciągnik rolniczy Valtra wraz z osprzętem do plantowania użytków leśnych. Maszynę skradziono w miejscowości Wola Rasztowska (pow. wołomiński, woj. mazowieckie).

Policjanci z komisariatu w Tłuszczu w godzinach porannych otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży traktora, który zniknął w nocy w rejonie przejazdu kolejowego. Właściciel maszyny oszacował jej wartość na kwotę 1,1 miliona złotych.

złodzieje w gospodarstwach, gmina Białobrzegi , powiat łańcucki, gmina Żołynia

Kradzież w gospodarstwie. Złodziei wypatrzył sąsiad

Tylko dzięki sąsiedzkiej czujności możliwe było szybie zatrzymanie dwóch młodych mężczyzn, którzy ukradli ze stodoły m.in. brony i gilotynę do słomy. O wymiarze dla nich kary zadecyduje sąd. Do zdarzenia doszło w jednym z gospodarstw...

- Funkcjonariusze udali się na miejsce. Tam zauważyli wyraźne ślady opon ciągnika rolniczego, które wiodły wzdłuż torów kolejowych w kierunku Tłuszcza - przekazał we wtorek asp. szt. Tomasz Sitek z wołomińskiej komendy

Dodał, że niedługo potem policjanci odnaleźli pojazd w miejscowości Krusze - był na łące, za krzakami.

- Powiadomiony właściciel przyjechał na miejsce i stwierdził, że z ciągnika skradziono wyciągarkę, narzędzia, osłonę kabiny oraz przedniej zabudowy. Dodatkowo uszkodzony został wałek przeniesienia napędu, zamek, stacyjka i instalacja elektryczna. Wartość tych strat została wyceniona na kwotę blisko 50 tys. zł - dodał policjant.

Stróże prawa po wykonaniu oględzin i zabezpieczeniu śladów przekazali ciągnik właścicielowi. - Nadal pracują nad sprawą. Ich zadaniem jest teraz nie tylko ustalenie osób odpowiedzialnych za to przestępstwo, lecz również odzyskanie skradzionych z ciągnika przedmiotów - poinformował na koniec asp. szt. Tomasz Sitek.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement