Chińczycy zachwyceni polskim rolnictwem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
24-10-2018,17:20 Aktualizacja: 24-10-2018,22:04
A A A

W dniach 20-23 października w naszym kraju przebywała delegacja z Chin i Komisji Europejskiej w ramach programu wymiany młodych rolników UE-Chiny.

Goście odwiedzili rolników, sadowników, przetwórców, szkoły o profilu rolniczym i instytucje doradztwa rolniczego na Mazowszu i w województwie podlaskim - informuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Program został zainicjowany przez Phila Hogana, unijnego komisarza ds. rolnictwa oraz chińskiego ministra rolnictwa, podczas jego wizyty w Brukseli w kwietniu 2017 roku. Zakłada on organizację wyjazdów studyjnych młodych rolników - dwóch do państw UE oraz dwóch do Chin.

eksport produktów spożywczych do chin, województwo łódzkie, prowincja Syczuan, Chengdu, jedwabny szlak

Chińczycy smakują naszych produktów, a eksporterzy liczą na zyski

Polskie jabłka, miody i zboża znalazły się wśród produktów spożywczych, które przedsiębiorcy z Łódzkiego zaprezentują w stolicy prowincji Syczuan. W czwartek rozpoczęła się ich wizyta w Chengdu, ukierunkowana na...
Współpraca zmierza do wzmocnienia relacji pomiędzy UE a Chinami w dziedzinie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. Ma na celu wymianę doświadczeń oraz zacieśnianie współpracy w obliczu podobnych wyzwań w dziedzinie rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa.

Co ważne, program ma również służyć promowaniu wiedzy o najnowszych technologiach rolnych oraz innowacyjności wśród młodego pokolenia rolników. Projekt jest współfinansowany przez UE i władze chińskie.

Organizatorem spotkań w Polsce, pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. - Cieszę się, że KOWR mógł pokazać państwu nasze rolnictwo od praktycznej strony i z różnych punktów widzenia - mówił podczas uroczystej kolacji podsumowującej wizytę gości w Europie, dyrektor generalny Piotr Serafin.

Przedstawicielka chińskiego resortu rolnictwa i jednocześnie przewodnicząca delegacji Tong Yue, podkreślała praktyczną stronę wizyty i szansę na nawiązanie realnej współpracy pomiędzy firmami i instytucjami zajmującymi się handlem i przetwórstwem owoców, głównie jabłek.

Komisja Europejskie i Ministerstwo Rolnictwa Chińskiej Republiki Ludowej jeszcze w tym roku chce kompleksowo podsumować efekty funkcjonowania programu.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!