Centrum Współpracy Międzynarodowej. Pierwsze takie miejsce w Polsce

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
26-01-2015,8:40 Aktualizacja: 26-01-2015,8:56
A A A

Na terenie Wolińskiego Parku Narodowego powstaje nowy ośrodek edukacyjny - Centrum Współpracy Międzynarodowej, który będzie przede wszystkim służył edukacji młodzieży wiejskiej.

Obekt ma być miejscem spotkań i realizacji projektów, w tym w ramach współpracy polsko-węgierskiej. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.   

Powstające centrum będzie stanowić płaszczyznę do realizacji projektów w dziedzinie nauki i edukacji, zwłaszcza dla młodzieży wiejskiej, promowania kultury narodowej oraz walorów przyrodniczych Wolińskiego Parku Narodowego.

- Chcemy stworzyć miejsce, które będzie tętniło życiem. Planowane w nim wydarzenia będą służyć rozwijaniu umiejętności młodzieży, zdobywaniu przez nich wiedzy i doświadczenia. W centrum zamierzamy realizować m.in. warsztaty kulinarne i muzyczne, szkolenia, zajęcia z edukacji przyrodniczej, a także wystawy i koncerty, z których część będzie miała charakter międzynarodowy. Będzie to pierwsze takie miejsce w Polsce, otwarte również dla mieszkańców okolicznych miejscowości i osób odwiedzających Woliński Park Narodowy - mówi Marek Zagórski, prezes zarządu Fundacji EFRWP.

23 stycznia odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu