Centra rehabilitacji znowu otwarte dla rolników. Konieczny test

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-03-2021,10:30 Aktualizacja: 08-03-2021,10:34
A A A

18 marca rozpoczną się pierwsze - po przerwie spowodowaną pandemią koronawirusa - turnusy rehabilitacyjne w centrach rehabilitacji rolników - poinformowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

"Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, wykonany nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęciem turnusu rehabilitacyjnego. Na badanie należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem. Wykonanie testu jest bezpłatne" - zastrzega KRUS.

Waloryzacja emerytur i rent rolniczych, krus, świadczenia dla rolników

KRUS wypłaci na nowych zasadach. Co się zmienia dla miliona osób?

Od 1 marca kwoty świadczeń emerytalno-rentowych wzrosły o wskaźnik waloryzacyjny wynoszący 104,24 proc., ale nie mniej niż o 50 zł - poinformowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Rolnicza emerytura podstawowa wynosi zatem obecnie 1 tys....

Placówki, które wykonują testy w kierunku koronawirusa, można znaleźć tutaj. "Jeśli jesteś lub przebywasz z osobą na kwarantannie albo w izolacji, pozostań w domu!" - zastrzega jednocześnie Kasa.

Każdego roku z rehabilitacji leczniczej za pośrednictwem KRUS korzysta około 14 tys. osób. Jest organizowana w formie 21-dniowych turnusów prowadzonych we własnych centrach rehabilitacji.

Pobyt na turnusie jest dla rolnika bezpłatny, a zakład rehabilitacji leczniczej zwraca osobie skierowanej koszty przejazdu do placówki w wysokości odpowiadającej cenie biletu najtańszego dostępnego środka transportu zbiorowego.

Co bardzo istotne, korzystanie z rehabilitacji za pośrednictwem KRUS nie pozbawia rolników prawa do leczenia uzdrowiskowego, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement