Celnicy udaremnili przemyt leków weterynaryjnych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (KB) | redakcja@agropolska.pl
13-02-2016,15:00 Aktualizacja: 13-02-2016,15:46
A A A

Niemal 100 strzykawek z farmaceutykami stosowanymi w chorobach bydła próbował przemycić do Polski, przez przejście graniczne w Kuźnicy, 45-letni Białorusin.

Obcokrajowiec podróżował wraz z żoną volkswagenem passat.  W tylnej kanapie miał 97 strzykawek z lekami dla zwierząt, których przewóz przez granicę jest zabroniony.

Do przemytu przyznał się kierowca. Wyjaśnił, że lekarstwa chciał sprzedać w Polsce.

Coraz więcej prób przemytu środków ochrony roślin z Ukrainy

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze Służby Celnej z Zosina (granica z Ukrainą) zatrzymali 40 litrów i blisko 30 kilogramów różnego rodzaju preparatów wykorzystywanych w ogrodnictwie i sadownictwie.  ...

 

Jak informuje Izba Celna w Białymstoku - pomysł białoruskiego małżeństwa na szybki zarobek okazał się nietrafiony. Wobec mężczyzny funkcjonariusze celni wszczęli sprawę karną skarbową. Za próbę nielegalnego wwozu do Polski leków weterynaryjnych odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.

Służba Celna przestrzega przed kupowaniem i podawaniem zwierzętom lekarstw np. oferowanych na bazarach i targowiskach. Leki dla zwierząt powinny być stosowane jedynie pod ścisłym nadzorem lekarza weterynarii.

Należy również zaznaczyć, że mleko lub mięso zwierząt, którym zostałyby podane farmaceutyki pochodzące z niewiadomych źródeł, mogą mieć negatywy wpływ na zdrowie ludzkie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu