CBA zatrzymuje w sprawie dotyczącej producenta nawozów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
14-12-2019,8:00 Aktualizacja: 13-12-2019,13:11
A A A

W związku z działaniem na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A. zostały zatrzymane przez CBA kolejne cztery osoby. Szacunkowe szkody przekraczają 87 milionów złotych.

Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez funkcjonariuszy Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie śledztwem, dotyczącym m.in. oszustwa na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A.

CBA, Bielmlek, przeszukanie w Bielmleku, Tadeusz Romańczuk

CBA wkroczyło do spółdzielni mleczarskiej

Spółdzielnia Mleczarska Bielmlek w Bielsku Podlaskim zarządzana przez byłego senatora Prawa i Sprawiedliwości oraz byłego wiceministra rolnictwa Tadeusza Romańczuka, znalazła się na celowniku Centralnego Biura Antykorupcyjnego. We wtorek od...

Chodzi o zawarcie i wykonywanie umowy sprzedaży akcji senegalskiej spółki African Investment Group S.A.

"Do tej sprawy agenci Biura zatrzymali 4 osoby związane z działalnością wrocławskiej firmy handlowo-inwestycyjnej, która zbywała akcje African Investment Group S.A. na rzecz ZCH Police S.A. Wśród zatrzymanych znaleźli się były prezes zarządu spółki oraz jej trzej udziałowcy" - poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Agenci zapewniają, że w trakcie czynności zgromadzili obszerny materiał dowodowy, wskazujący na podejrzenie popełnienia oszustwa przy transakcji związanej z zakupem akcji AI Group S.A.

"Wszystko wskazuje na to, że między innymi zawyżono wartość spółki na potrzeby dokonanej transakcji" - wskazuje WKS CBA. Kwartet zatrzymanych trafił do szczecińskiej prokuratury. Tam miały im zostać przedstawione zarzuty.

Zakłady Chemiczne Police S.A. to część - będącej pod kontrolą państwa jako firmy strategicznej - Grupy Azoty S.A. Koncern jest w ścisłej czołówce europejskich producentów m.in. nawozów mineralnych i wieloskładnikowych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement