Bydło uciekło z zagrody. Policja apeluje do rolników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-05-2020,15:00 Aktualizacja: 26-05-2020,15:09
A A A

Prowadząc gospodarstwo rolne, należy zwracać szczególną uwagę na właściwy nadzór nad zwierzętami gospodarskimi. Apelują o to policjanci z Włodawy (woj. lubelskie) po ostatniej interwencji.

25 maja wieczorem stróże prawa otrzymali zgłoszenie o stadzie ok. 20 sztuk bydła, które pokonało ogrodzenie i uciekło do lasu.


krasula zwana Bohaterką, złodzieje bydła, janówka, jan jaroszuk

Krowa dwa razy uciekła złodziejom

Gospodarstwo Jana Jaroszuka z Janówki pod Włodawą (woj. lubelskie) znalazło się na celowniku złodziei bydła. Krowokradów dwa razy przechytrzyła jednak dzielna krasula zwana Bohaterką. Pan Jan zajmuje się hodowlą krów mlecznych...

- W tym przypadku niebezpieczeństwo szybko zostało zażegnane. Po informacji otrzymanej od policji stado zostało szybko zagonione z powrotem do zagrody, a interwencja zakończyła się na rozmowie przeprowadzonej przez funkcjonariuszy, dotyczącej właściwego zabezpieczenia zwierząt gospodarskich - informuje st. sierż. Elwira Tadyniewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Jak dodaje, zdarza się też, że zwierzęta gospodarskie stają się nieproszonymi uczestnikami ruchu drogowego.

- Trzeba pamiętać, że odpowiedzialność za właściwe zabezpieczenie zwierząt przed ucieczką ponosi właściciel. Dlatego powinien on szczególnie zadbać, aby właściwie zabezpieczyć miejsce hodowli - podkreśla policjantka.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj