Burmistrz o rolnikach: wiejskie przygłupy. Teraz się kaja

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-03-2021,11:20 Aktualizacja: 09-03-2021,11:29
A A A

Po fali oburzenia burmistrz Prabut (pow. kwidzyński, woj. pomorskie) przeprosił rolników i AGROunię za nazwanie ich w swoim internetowym komentarzu m.in. wiejskimi przygłupami.

Pod jednym z postów organizacji dotyczących akcji we Wrześni, gdzie rolnicy chcieli przedrzeć się przez kordon policji oraz ochrony i porozmawiać z premierem Mateuszem Morawieckim, pojawił się komentarz Marka Szulca, burmistrza Prabut.

AGROunia, Michał Kołodziejczakz atrzymany przez policję, Mateusz Morawiecki, AGROunia na obwodnicy Wrześni

Rolnicy chcieli porozmawiać z premierem, ale ten szybko się oddalił

16 osób wylegitymowała policja w związku z zakłóceniem wizyty premiera Mateusza Morawieckiego, który w piątek uczestniczył w otwarciu wschodniej obwodnicy Wrześni (Wielkopolskie). Rzecznik wielkopolskiej policji podał PAP, że...

"Głosowaliście na nich, wieśniaki i nadal ich popieracie. Niech Wam jeszcze bardziej dadzą w dupę. Dobrze wam tak, wiejskie przygłupy" - napisał włodarz.

Wpis od razu został "wyłowiony" przez internautów oraz samą AGROuunię, która określiła go jako "język volksdeutschów" i wezwała burmistrza do przeprosin.

W sieci pojawił się też list otwarty do rady miejskiej z żądaniem potępienia działalności Szulca i odcięcia się od jego polityki wobec mieszkańców wsi.

Znalazła się tam również groźba wystąpienia na drogę sądową przeciwko włodarzowi miasta i zorganizowania referendum w sprawie odwołania go ze stanowiska.

8 marca Szulc na swoim facebookowym profilu oraz w witrynie internetowej miasta opublikował przeprosiny. Jak podkreślił, w zbyt nieprzemyślanym i emocjonalnym komentarzu użył sformułowań, które nigdy paść nie powinny.

Krajowy fundusz odbudowy, agrounia, Sylwia Spurek, Jan Krzysztof Ardanowski

AGROunia: 40 procent środków na wieś. Spurek: to sensowne, ale…

Nie 1, a 40 procent środków z Krajowego Funduszu Odbudowy powinno trafić na wieś i rolnictwo - postuluje AGROunia. Na ten temat wypowiedzieli się też m.in. europosłanka Sylwia Spurek i Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa....

"Chcę wszystkich Państwa szczerze przeprosić za tę chwilę słabości i bezmyślności. Oświadczam, że bardzo wiele zawdzięczam środowisku sołeckiemu gminy Prabuty i jest mi wstyd, że je rozczarowałem. Przepraszam" - napisał burmistrz.

Kajał się także w komentarzach na FB, zapowiadając przeprosiny również na sesji rady miasta.

"Zrobię to w poczuciu winy, a nie pod presją referendum czy obniżenia wynagrodzenia. Już mi raz obniżono za grzechy pani premier i ministrów. Jeśli natomiast ktoś doprowadzi do mojej rezygnacji czy usunięcia, być może wyświadczy mi przysługę. Tak więc spokojnie, zrobię, co powinienem, rozsądni ludzie zrozumieją i zapomną" - wskazał Marek Szulc.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj