Budżet rolny krzywdzący dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, Przemysław Olszewski | olszewski@rpt.pl
22-07-2018,9:00 Aktualizacja: 22-07-2018,0:41
A A A

Budżet na Wspólną Politykę Rolną, zaproponowany przez Komisję Europejską, jest krzywdzący dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej, ale i tak w tej "złej" propozycji Polska będzie miała mniej obcięte środki niż inne kraje - powiedział PAP minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Szef resortu rolnictwa dodał, że "co jednak najistotniejsze, rząd w procesie negocjacji nad budżetem nie będzie składał broni i zawalczy o jeszcze korzystniejsze rozwiązania".

- Nie chcemy skupiać się na bezsensownej krytyce proponowanych przez Komisję rozwiązań ani tworzeniu grafik jak czyni to opozycja, ale na sumiennej i skutecznej pracy dla polskiego rolnictwa - mówił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Podkreślił, że "propozycja Komisji Europejskiej dotycząca budżetu na Wspólną Politykę Rolną na lata 2021-2027 jest krzywdząca dla wielu krajów Europy Środowo-Wschodniej". - Ale nawet, jeżeli ta propozycja jest krzywdząca, trzeba zachować szczerość w jej pokazywaniu. Niestety zabrakło tego Polskiemu Stronnictwu Ludowej - powiedział PAP minister.

Komisja Europejska zamierza zmniejszyć budżet Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) na lata 2021-2027.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement