Bosak ostrzega: nowa "piątka" bez konsultacji społecznych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
04-11-2020,11:10 Aktualizacja: 04-11-2020,11:34
A A A

Projekt nowej "piątki dla zwierząt" zostanie złożony jako projekt poselski, czyli z pominięciem wszelkich konsultacji społecznych! - ostrzega Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji.

"Jest sukces osiągnięty dzięki wytrwałej akcji i protestom Rolników! Rządzący przestraszyli się skali oporu społecznego i skali odszkodowań wynikających ze strat, które poniosłaby gospodarka!" - pisał polityk na swoim facebookowym profilu po ogłoszeniu, że Sejm nie będzie na razie kontynuował prac nad "piątką".

Sejm, prawo, polityka, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, piątka dla zwierząt

Lider PSL do rolników w sprawie "piątki dla zwierząt": bądźmy czujni

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował w poniedziałek do prezydenta Andrzeja Dudy o pilne uruchomienie Rady Dialogu Społecznego. Podkreślił, że Rada powinna brać udział w konsultacjach ws. wprowadzanych przez rząd rozwiązań dla...

Radość byłego kandydata na prezydenta nie trwała jednak długo. Grzegorz Puda, minister rolnictwa potwierdził bowiem, że powstaje nowy projekt ustawy w sprawie hodowli i uboju zwierząt.

"Zostanie złożony jako projekt poselski, czyli z pominięciem wszelkich konsultacji społecznych!" - napisał Krzysztof Bosak.

I podkreślił: "Jeśli miałby on realizować te same założenia, co Piątka dla zwierząt, to jest to fatalna wiadomość, bo Piątka uderza w ważne gospodarczo sektory polskiej gospodarki (szczególnie sektor drobiu i wołowiny, eksport tego mięsa i co za tym idzie cały rynek wewnętrzny)".

Według Bosaka założenia noweli ustawy o ochronie zwierząt powinny być zweryfikowane podczas rozmów z rolnikami. Najlepiej jednak gdyby dokument był procedowany dopiero po zakończeniu pandemii.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu