Blokady przy granicy z Ukrainą. Rolnicy przepuszczają po 2 tiry na godzinę lub po 12 rano i wieczorem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Gabriela Bogaczyk PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
04-04-2024,11:30 Aktualizacja: 04-04-2024,11:32
A A A

Ok. 57 godzin czekają w czwartek kierowcy tirów na wyjazd z kraju przez przejście w Dorohusku (Lubelskie) – wynika z danych policji. Również przed przejściami z Ukrainą w Hrebennem i Zosinem trwają protesty rolników.

Kom. Ewa Czyż z chełmskiej policji przekazała PAP, że w kolejce na wyjazd z kraju przez Dorohusk oczekuje ok. 200 pojazdów, co przekłada się na 57 godzin oczekiwania do odprawy.

„Protestujący przepuszczają obecnie dwie ciężarówki na godzinę” – przekazała policjantka.

premier, tusk, ukraina, granica

Tusk: nie zablokuję granicy z Ukrainą w sytuacji, kiedy rozstrzygają się jej losy

Premier Donald Tusk zapowiedział w środę w Krakowie, że nie zablokuje granicy z Ukrainą w sytuacji, w której w ciągu miesięcy rozstrzygają się jej losy. "Ale jeśli chodzi o konkurencję zboża ukraińskiego, to ja coś robię" -...

W kolejce do przejścia z Ukrainą w Hrebennem stoi ok. 180 ciężarówek w 35-godzinnej kolejce.

„Rolnicy przepuszczają w kierunku granicy po 12 tirów o godz. 8 i 20” – podała mł. asp. Małgorzata Pawłowska z policji w Tomaszowie Lubelskim.

Z danych lubelskiej Izby Administracji Skarbowej wynika, że na przejściu w Dołhobyczowie, gdzie odprawiane są ciężarówki do 7,5 tony, w kolejce stoi ok. 30 tirów, co oznacza 60 godzin oczekiwania.

Protestujący przy granicy na bieżąco przepuszczają transporty z pomocą humanitarną i wojskową, z żywymi zwierzętami i autokary.

Rolnicy sprzeciwiają się wprowadzaniu unijnego Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy.

Poleć
Udostępnij