Będzie bezpieczniej na drogach. Są pieniądze na inwestycje

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
10-07-2016,18:00 Aktualizacja: 10-07-2016,18:14
A A A

Na siedmiu fragmentach dróg krajowych w woj. warmińsko-mazurskim zostaną przeprowadzone remonty w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych - zapowiedział w niedzielę w Olsztynie wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Wiceminister poinformował na konferencji prasowej w Olsztynie, że podpisał dokument o realizacji siedmiu inwestycji drogowych w regionie, dotyczących miejsc uznanych za niebezpieczne.

najwyższa izba konroli, nik, drogi wiejskie, drogi lokalne

Rozjeżdżają lokalne drogi. Bez żadnych konsekwencji

Wiejskie drogi są często dosłownie rozjeżdżane przez ciężki sprzęt podczas budowy autostrad i dróg ekspresowych. Najwyższa Izba Kontroli uważa, że lokalne trasy nie są odpowiednio chronione przed niszczeniem. NIK stwierdziła ostatnio,...
Jak przypomniał, głównym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa na drogach krajowych w małych miejscowościach. Dodał, że łączny koszt tych prac to ponad 48,5 mln zł.

Największą z zapowiedzianych inwestycji będzie budowa ronda, rozbudowa skrzyżowań, zatok autobusowych i innych elementów drogi krajowej nr 53 w Szczytnie, szacowana na ponad 23 mln zł.

Zaplanowano też budowę ciągu pieszo-rowerowego między Dywitami a Kieźlinami (DK 51) oraz ronda i ścieżek rowerowych w Lidzbarku Warmińskim (DK 51), a także poprawę bezpieczeństwa ruchu w Węgorzewie (DK 63).

Przewidziano również budowę przepustu i naprawę naruszonego przez osuwisko niewielkiego fragmentu drogi krajowej nr 16, a także rozbudowę DK 63 w Orzyszu. Zostaną zbudowane zatoki autobusowe w Prawdzisku i Grzegorzach (DK 16) oraz w Kaliszkach, Ciemnej Woli i Lutrach (DK 57).

Mazowsze, LGD, Lokalne Grupy Działania, pieniądze, Adam Struzik, wieś, inwestycje

Będą nowe świetlice, boiska i remonty dróg

Świetlice wiejskie, place zabaw i nowoczesne boiska - wiele miejscowości na Mazowszu w kolejnych latach doczeka się realizacji szeregu potrzebnych inwestycji. Na te zadania aż niemal 320 milionów złotych dostaną Lokalne Grupy Działania...
Według informacji przedstawionych na konferencji przez dyrektora oddziału olsztyńskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosława Nicewicza, większość tych prac powinna rozpocząć się w tym roku.

Dzięki Programowi Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, w najbliższych latach ma być zrealizowanych ponad 40 inwestycji na Warmii i Mazurach. W całym kraju do końca 2016 r. zostanie przebudowanych lub zmodernizowanych 448 niebezpiecznych miejsc na drogach krajowych, a łączny koszt prac to ponad 600 mln zł.

O kształcie tej listy zdecydowała klasyfikacja prowadzona na podstawie statystyk zdarzeń drogowych i opinii regionalnych oddziałów GDDKiA o stanie infrastruktury.

Inwestycje obejmują m.in. budowę chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych i przejść dla pieszych, montaż sygnalizacji świetlnej i dodatkowych znaków, przebudowę skrzyżowań. Te działania mają przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków na polskich drogach, ograniczyć zwłaszcza liczbę ofiar śmiertelnych.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu