Atak byka. Mężczyzna z otwartym złamaniem nogi

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
29-03-2023,11:45 Aktualizacja: 29-03-2023,11:47
A A A

Kolejny wypadek przy obsłudze zwierząt gospodarskich w tym roku. Byk zaatakował mężczyznę, powodując u niego poważne obrażenia. Poszkodowany drogą lotniczą trafił do szpitala.

Do tego wypadku doszło w miniony poniedziałek na terenie jednego z gospodarstw rolnych w miejscowości Uciechów (pow. ostrowski, woj. wielkopolskie). Z informacji, do których dotarł portal ostrow24.tv wynika, że byk, który miał być przetransportowany do skupu bydła, zaatakował stojącego obok mężczyznę.

byk uciekł podczas załadunku, Ciężkowice, powiat tarnowski, KMP Tarnów

Byk dał nogę podczas załadunku na targu. Biegał po ulicach miasta

Środki uspokajające zaaplikowane przez lekarza weterynarii były potrzebne, by ująć i przetransportować bezpiecznie kilkusetkilogramowego byka, który uciekł podczas załadunku. Policjanci z Ciężkowic (pow. tarnowski, woj. małopolskie) zostali...

„Poszkodowany w wieku około 63-65 lat został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do ostrowskiego szpitala. Tam stwierdzono złamanie otwarte podudzia prawego. Mężczyzna trafił na ortopedię” – przekazał portal.

To kolejne w tym roku poważne zdarzenie z udziałem byka. Niedawno pisaliśmy o 64-letniej kobiecie, którą prawdopodobnie w trakcie karmienia zaatakowało takie zwierzę, powodując śmiertelne jak się okazało obrażenia. Miało to miejsce w jednym z gospodarstw w gminie Fałków (pow. konecki, woj. świętokrzyskie).

A w lutym służby ratunkowe udały do miejscowości Nowa Zawada w pow. włocławskim (woj. kujawsko-pomorskie). Ugodzony przez byka rolnik miał ranę brzucha. Załoga śmigłowca LPR zabrała go do szpitala.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu