Ardanowski: czeka nas drożyzna

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
24-01-2022,10:20 Aktualizacja: 24-01-2022,10:40
A A A

Spadek produkcji rolniczej w Polsce - uśredniony w odniesieniu do wszystkich najważniejszych upraw - wyniesie ok.13 proc. - mówi w "Naszym Dzienniku" szef Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Jan Krzysztof Ardanowski. Gdy żywności będzie za mało, to wzrosną jej ceny; czeka nas drożyzna - dodał.

"Przewiduje się, że spadek produkcji rolniczej w Polsce - uśredniony w odniesieniu do wszystkich najważniejszych upraw - wyniesie około 13 proc., a w poszczególnych grupach, np. w uprawie pszenicy - ponad 20 proc. To przełoży się na produkcję zwierzęcą. I tu należy spodziewać się spadków" - mówi Ardanowski w wywiadzie opublikowanym w sobotę w "Naszym Dzienniku".

jan krzysztof ardanowski, pis

Ardanowski o podsłuchach i spadku poparcia rolników dla PiS-u

Mój telefon, jak i wielu innych ludzi, zapewne jest podsłuchiwany - mówi były minister rolnictwa, a obecnie szef prezydenckiej rady ds. rolnictwa i obszarów wiejskich Jan Krzysztof Ardanowski W wywiadzie dla portalu...
Jak dodaje, na rynku będzie dużo mniej mleka i mięsa. "A gdy żywności będzie za mało, to wzrosną jej ceny. Czeka nas duża drożyzna" - ocenił.

Zdaniem Ardanowskiego, dzisiaj rolnicy są gwarantem bezpieczeństwa żywnościowego Polski i potrafią pokryć nasze potrzeby. "Ale to zostanie zachwiane. Utracimy rynki eksportowe, tym samym dojdzie do uderzenia w poważny dział naszej gospodarki. I to czeka nas już od 2023 r., bo wtedy strategie Europejskiego Zielonego Ładu (EZŁ) mają być szeroko wdrażane" - powiedział Ardanowski.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement