A to ci rogata dusza. Policjanci gonili po mieście jałówkę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
07-06-2018,14:50 Aktualizacja: 07-06-2018,15:02
A A A

Policjanci z Oświęcimia (woj. małopolskie) z sukcesem zakończyli pościg za jałówką. Teraz konsekwencje związane z eskapadą młodej krowy poniesie jej właściciel.

Dyżurny oficer otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Wyzwolenia chodzi krowa, która może wtargnąć na ruchliwą drogę. Na miejsce natychmiast wysłano patrol - informuje "Dziennik Polski". Jałówka nie miała jednak zamiaru oddać się w ręce stróżów prawa. Z impetem ruszyła w stronę dworca PKP i torowiskiem uciekała w kierunku Babic.

okrzeszyn, pow. kamiennogórski, woj. dolnośląskie, wilki, ataki wilków na bydło

Wiki przetrzebiły populację saren. Teraz czas na bydło?

Wilki w paśmie wałbrzysko-karkonoskim przetrzebiły już populację saren. Watahy się rozrastają i będą coraz częściej atakowały bydło. - Osobników jest co najmniej 27, a nie 7 - mówi Andrzej Kuncewicz, łowczy z koła łowieckiego Lubawka....

- Policjanci podążyli za uciekinierką - relacjonuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

- Na ul. Grunwaldzkiej krowa wbiegła do ogrodzonego sadu znajdującego się przy jednej z posesji. Fakt ten szybko wykorzystała policjantka, która zamknęła bramę i odcięła zwierzęciu drogę ucieczki - dodaje.

Zatrzymaną rogata duszę odebrał właściciel. Wobec 67-letniego mieszkańca gminy Oświęcim, zostało wszczęte postępowanie w związku z wykroczeniem, za jakie uważa się brak zachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.
 

źródło: "Dziennik Polski"

Poleć
Udostępnij
Skomentuj