67 proc. Polaków uważa, że za problemy rolników odpowiada UE. 10 proc. - że rolnicy sami są sobie winni

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
28-02-2024,11:15 Aktualizacja: 28-02-2024,11:20
A A A

Decyzje i polityka Unii Europejskiej, działania poprzedniego rządu, skutki rosyjskiej agresji na Ukrainę i nieuczciwa konkurencja rolnictwa ukraińskiego - to główne przyczyny problemów polskich rolników - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i DGP.

W sondażu dla radia i Dziennika Gazety Prawnej na pytanie o to, kto odpowiada za obecne problemy polskich rolników, można było wybrać więcej niż jedną z podanych odpowiedzi. Najwięcej ankietowanych osób - 67,6 proc. - wskazało odpowiedź "Decyzja Unii Europejskiej o otwarciu rynku na produkty rolne z Ukrainy".

sondaż, respondenci, badanie, opinia publiczna, protest rolników

Sondaż IBRiS dla "Rz": ponad 77 proc. badanych popiera protestujących rolników

Ponad 77 proc. badanych popiera protestujących rolników, przeciwnego zdania jest 11 proc. respondentów - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Badani zostali zapytani o to, czy popierają rolników...

Blisko połowa ankietowanych wskazało na odpowiedzi "polityka rządu PiS" - 48,8 proc., "skutki agresji Rosji na Ukrainę" - 48,6 proc., "polityka klimatyczna Unii Europejskiej" - 47,8 proc. i "nieuczciwa konkurencja rolnictwa ukraińskiego" - 46,4 proc.

20,7 proc. zaznaczyło odpowiedź, że za problemy polskich rolników odpowiada polityka obecnego rządu (KO, Lewicy i Trzeciej Drogi), natomiast 10,5 proc. - że sami rolnicy są sobie winni.

Odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć" wybrało 7,5 proc. ankietowanych.

Sondaż United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" został przeprowadzony w dniach 23-25 lutego na próbie 1000 osób - po połowie metodami CATI (wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny) i CAWI (wspomagany komputerowo wywiad internetowy).

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu