600 litrów paliwa zniknęło z ciągników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-05-2020,14:15 Aktualizacja: 23-05-2020,7:33
A A A

Kolejny w tym roku przypadek kradzieży paliwa z ciągników rolniczych odnotowali policjanci. Tym razem do takiego zdarzenia doszło w powiecie bolesławieckiem (woj. dolnośląskie).

Funkcjonariusze z tamtejszej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu, którzy dokonali włamania do samochodów ciężarowych i kradzieży paliwa. 28 i 38-latek wypompowali łącznie 300 litrów oleju napędowego.

kradzież, policja, kradzież ciągnika z gospodarstwa

Złodzieje ukradli 63-letni ciągnik

Odrestaurowany ciągnik rolniczy z 1957 roku ukradli dwaj zatrzymani przez policjantów mężczyźni. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Stróżów prawa z Międzychodu (woj. wielkopolskie) o kradzieży z włamaniem do garażu w...

Dodatkowo z pojazdów przywłaszczyli różne przedmioty, między innymi akumulatory, pompę paliwową, klucze pneumatyczne czy wiertarkę na kwotę około 3 tys. złotych.

- Po usłyszeniu zarzutów, już następnej nocy 28-latek powtórzył taki czyn. Jego łupem padło paliwo z  dwóch ciągników rolniczych, łącznie około 600 litrów. Ponadto po uszkodzeniu zabezpieczeń w tych pojazdach dokonał kradzieży także różnych narzędzi. Na swoje konto przestępca może zaliczyć szkodę na kwotę ponad 11 tys. złotych - podaje asp. szt. Monika Kaleta z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zatrzymanym złodziejom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

WIDEO Kradzieże paliwa to nadal prawdziwa plaga

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement