60 pszczelich rodzin zatrutych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
14-05-2020,16:50 Aktualizacja: 14-05-2020,17:09
A A A

Na kwotę blisko 36 tys. złotych oszacowano straty wynikające z zatrucia środkami chemicznymi 60 rodzin pszczelich. Odpowiadał będzie za to zatrzymany przez policję z Janowa Lubelskiego 59-latek.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 12 maja w godzinach porannych.

Starsze małżeństwo z powiatu janowskiego zgłosiło wytrucie pszczół środkiem chemicznym prezesowi koła pszczelarskiego, a ten zawiadomił funkcjonariuszy. Wartość strat małżonkowie oszacowali na kwotę ok. 36 tys. złotych.

martwe pszczoły, pszczelarstwo, gmina Mszczonów, Monika Helińska

Miliony pszczół zginęły w ulach

Policjanci wyjaśniają przyczynę śmierci pszczół w ulach z dwóch pasiek z gminy Mszczonów (woj. mazowieckie). Pszczelarze szacują, że mogło zginąć nawet blisko 2 miliony tych owadów. Jak poinformowała w piątek sierż....

"Prowadzone na miejscu czynności i zgromadzone w tej sprawie dowody pozwoliły ustalić sprawcę zatrucia pszczół. To 59-letni mieszkaniec powiatu janowskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia poprzez zatrucie środkiem chemicznym 60 rodzin pszczelich" - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Śledczy nie podają póki co szczegółów, jak doszło do zatrucia owadów i w wyniku użycia jakich konkretnie substancji.

Inne zdarzenie dotyczące pszczelarstwa odnotowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu (woj. zachodniopomorskie).

Mieszkaniec Tuczna zgłosił miejscowym mundurowym kradzież z posesji 8 pszczelich korpusów, 4 metalowych stojaków, 4 daszków i 80 sztuk ramek niezbędnych do konstrukcji pszczelich domków. Straty oszacowano na kwotę 890 złotych.

kradzież uli, pasieka, gmina Szypliszki, powiat suwalski

22 skradzione ule wróciły do pszczelarza

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach odzyskali skradzione ule i zatrzymali w sprawy dwie osoby. 69-latka i 33-latek usłyszeli zarzuty i staną przed sądem. Zgłaszający oświadczył, że z jego pasieki znajdującej się w gminie Szypliszki...

Szybko udało się ustalić sprawcę. To 64-letni mieszkaniec powiatu trzcianeckiego. Został zatrzymany w miejscu zamieszkania i przyznał się do kradzieży

"Jak się okazało, zakupił jakiś czas temu elementy do konstrukcji pszczelich domków, ale te nie spełniały jego wymogów. W związku z tym postanowił dokonać kradzieży brakujących mu elementów i niezbędnych do konstrukcji uli" - podaje wałecka KPP.

Za popełniony czyn, według kodeksu karnego, 64-latkowi grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu