51-latek wracający z polowania usłyszy poważne zarzuty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-12-2021,15:05 Aktualizacja: 22-12-2021,15:10
A A A

Policjanci z Pińczowa (woj. świętokrzyskie) w samym centrum miasta zatrzymali 51-latka, który prowadził auto mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. W takim stanie mężczyzna przewoził broń myśliwską.

Stróżów prawa o podejrzanie zachowującym się kierowcy powiadomił jeden z przechodniów. Zwrócił uwagę, że mężczyzna szedł chwiejnym krokiem do zaparkowanej toyoty. Znajdujący się w pobliżu mundurowi zauważyli wskazany samochód zaraz po tym, jak ruszył.

postrzał na polowaniu, gmina Grzmiąca, powiat szczecinecki

Postrzał na polowaniu. Ranny trafił na stół operacyjny

Najprawdopodobniej w wyniku nieszczęśliwego wypadku został postrzelony z broni myśliwskiej uczestnik polowania na terenie gminy Grzmiąca (pow. szczecinecki, woj. zachodniopomorskie). Z ustaleń portalu Iszczecinek.pl wynika, że do postrzału doszło...

- Chwilę później trwała już drogowa kontrola. Szybko okazało się, że przechodzień miał rację. Mężczyzna siedzący za kierownicą auta miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nietrzeźwy 51-latek posiadał przy sobie broń myśliwską. W rozmowie z funkcjonariuszami tłumaczył, że wcześniej był na polowaniu - opisuje asp. sztab. Damian Stefaniec, oficer prasowy pińczowskiej Komendy Powiatowej Policji.

Jak dodaje, mieszkańcowi gminy Pińczów za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Usłyszy też dodatkowe zarzuty związane z naruszeniem przepisów ustawy o broni i amunicji. Te, za posiadanie przy sobie broni w stanie po spożyciu alkoholu, przewidują grzywnę - podsumowuje policjant.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!