5 dni oczekują kierowcy tirów na wyjazd z kraju przez Dorohusk. Protestujący rolnicy przepuszczają pojedyncze ciężarówki

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
22-04-2024,8:40 Aktualizacja: 22-04-2024,8:45
A A A

Około 400 tirów czeka w kolejce na wyjazd z kraju przez przejście z Ukrainą w Dorohusku, czas oczekiwania to ok. 5 dni – podała w niedzielę Izba Administracji Skarbowej w Lublinie. Przed przejściami w Dorohusku i Hrebennem trwają protesty rolników, którzy przepuszczają pojedyncze pojazdy w kierunku granicy.

Z informacji lubelskiej IAS wynika, że ok. 400 ciężarówek oczekuje w niedzielę na wyjazd z Polski na Ukrainę przez przejście w Dorohusku, a czas oczekiwania na wyjazd z kraju szacowany jest na 123 godziny, tj. około 5 dni. Natomiast w 70-godzinnej kolejce do przejścia w Hrebennem oczekuje ok. 420 tirów.

Protestujący rolnicy przepuszczają pojedyncze ciężarówki w kierunku granicy. Na bieżąco przejeżdżają m.in. autobusy i pojazdy z pomocą humanitarną.

Bez utrudnień ruch odbywa się w Zosinie i Dołohobyczowie, gdzie odprawiane są pojazdy do 7,5 tony.

Od 9 lutego br. na drogach do przejść granicznych z Ukrainą w Dorohusku i Hrebennem protestują rolnicy. Ich główne postulaty to likwidacja Zielonego Ładu oraz zablokowanie importu produktów rolnych z Ukrainy.

Poleć
Udostępnij