1100 studentów i doktorantów dostało stypendia

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
28-11-2016,8:45 Aktualizacja: 28-11-2016,9:26
A A A

W Warszawie odbyła się inauguracja XV edycji Programu Stypendiów Pomostowych. W roku akademickim 2016/2017 wsparcie otrzyma ponad 1100 studentów i doktorantów, w tym 700 pochodzących z niezamożnych rodzin z małych miejscowości, którzy rozpoczęli studia dzienne.

Program Stypendiów Pomostowych istnieje od 2002 roku. W imieniu partnerów i organizacji współpracujących zarządza nim Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości z Łodzi. Inicjatorem powstania programu była natomiast Agencja Nieruchomości Rolnych i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

stypendia pomostowe, anr, agencja nieruchomości rolnych, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości

Ruszyła XV edycja Programu Stypendiów Pomostowych

1 lipca ruszała XV już edycja Programu Stypendiów Pomostowych. Zainteresowane wsparciem osoby muszą spełnić określone warunki, wypełnić przez internet wniosek i złożyć go w oddziale terenowym ANR wniosek. Dokument dostępny jest na stronie...

ANR informuje na swojej stronie internetowej, że w pierwszych trzech latach sfinansowała stypendia 2 tys. studentów. Od 2005 roku ze względów ustawowych nie udziela już wsparcia, ale pomaga w pozyskiwaniu kandydatów do programu.

Stypendia otrzymują ambitni i zdolni maturzyści z małych miejscowości, pochodzący z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczynają studia dzienne. Program ułatwia młodym ludziom podjęcie studiów wyższych przez ufundowanie stypendiów na pierwszy rok, a najlepszym oferuje wsparcie podczas dalszej edukacji.

Tegoroczni maturzyści otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 5000 zł. Stypendium wypłacane jest w 10 miesięcznych ratach po 500 zł (od października do lipca). Przez 15 lat  przyznano łącznie ponad 20 tys. stypendiów, w tym prawie 15 tys. na I rok studiów, a łączne wsparcie wyniosło blisko 100 mln zł. W tym gronie było ponad 8.000 osób z rodzin popegeerowskich.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu