Wojciechowski wkrótce przedstawi plany działań na rzecz rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
01-12-2019,12:45 Aktualizacja: 01-12-2019,12:46
A A A

Unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski zapowiedział, że 10 grudnia na konferencji w Brukseli przedstawi swoją wizję i szczegółowe plany działań na rzecz wsi oraz rolnictwa w krajach Unii Europejskiej, w tym - w Polsce.

- Dziś zaczyna się mój 5-letni mandat w Komisji Europejskiej. Moją wizję i plany działań na rzecz wsi i rolnictwa europejskiego, także polskiego, przedstawię na konferencji rolnej w Brukseli 10 grudnia. Problemy i wyzwania wielkie. Proszę o wsparcie szczerą krytyką i dobrą radą - napisał na Twitterze Janusz Wojciechowski.

W środę w głosowaniu w Strasburgu Parlament Europejski zatwierdził skład Komisji Europejskiej zaproponowany przez nowo wybraną przewodniczącą Ursulę von der Leyen. Oznacza to, że nowa Komisja formalnie rozpoczęła pracę w dniu 1 grudnia.

komisarz ue do spraw rolnictwa, janusz wojciechowski, jan krzysztof ardanowski, Ursula von der Leyen

Minister liczy na dobrą współpracę z komisarzem UE

Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa liczy na współpracę z unijnym komisarzem do spraw rolnictwa. Jego zdaniem Janusz Wojciechowski zna się bardzo dobrze na rolnictwie i sprawach Unii Europejskiej.  Parlament Europejski w głosowaniu...

Tuż po głosowaniu Wojciechowski powiedział dziennikarzom, że będzie robił wszystko, by unijny budżet na rolnictwo był silniejszy, wspólna polityka rolna UE bardziej przyjazna dla rolników, a samo rolnictwo bardziej przyjazne dla środowiska i klimatu.

Wśród swoich pierwszych zadań wymienił kontynuowanie prac związanych z reformą wspólnej polityki rolnej. - Nie będę ustawał w wysiłkach, by uzyskać jak najkorzystniejszy budżet na WPR - powiedział.

Wskazał, że wyzwaniem będzie też kwestia wyrównania poziomu dopłat między państwami członkowskimi.

Pytany, jakie ma oczekiwania w odniesieniu do współpracy z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, odpowiedzialnym za Europejski Zielony Ład (European Grean Deal) Fransem Timmermansem, odparł, że liczy na konstruktywną współpracę.

- Polityka klimatyczna może być dobra dla rolnictwa. Moim zadaniem jest proponowanie takich rozwiązań i taka współpraca przy tworzenia planów strategicznych państw członkowskich, by pogodzić interes rolnika z działaniami proklimatycznymi. To jest możliwe. Zwłaszcza takie kraje jak Polska mogą na tym skorzystać - wskazał.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu