Wicepremier Ukrainy: Polska powinna ukarać odpowiedzialnych za wysypywanie zboża

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
27-02-2024,8:10 Aktualizacja: 27-02-2024,8:20
A A A

Władze Ukrainy wezwały Polskę do ukarania osób odpowiedzialnych za wysypanie ładunku transportu ukraińskiej produkcji rolnej w ostatni weekend – oznajmił w poniedziałek wicepremier i minister infrastruktury Ołeksandr Kubrakow na platformie X.

„Ci, którzy wysypali zboże, muszą zostać znalezieni, powstrzymani i ukarani. Są tym zainteresowane dwa przyjacielskie, cywilizowane kraje europejskie” – napisał Kubrakow.

W niedzielę Kubrakow oświadczył, że w Polsce kolejny raz zniszczono ukraińskie produkty rolne – tym razem 160 ton zboża, które było transportowane do portu w Gdańsku, by trafić do innych krajów.

Czwarty przypadek wandalizmu na polskich stacjach kolejowych. Czwarty przypadek bezkarności i nieodpowiedzialności” – napisał Kubrakow na platformie X, dołączając fotografie z wysypanym z wagonów kolejowych zbożem. „Jak długo rząd i polska policja będą pozwalać na ten wandalizm? Po raz kolejny wszystkie te produkty rolne są przewożone w zapieczętowanych wagonach i przewożone tranzytem do innych krajów. My ściśle przestrzegamy prawa. A wy?” – zapytał.

W całej Polsce odbywają się liczne protesty rolników, którzy blokują m.in. drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a takżeprzejścia graniczne z Ukrainą. Ich postulaty to konieczność uproszczenia i ograniczenia wymogów Zielonego Ładu, ograniczenie napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i poprawa opłacalności produkcji rolnej.

Poleć
Udostępnij