Wicepremier Ukrainy: korytarzem morskim udało się wyeksportować 33,8 mln ton towarów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Iryna Hirnyk PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
30-03-2024,8:50 Aktualizacja: 30-03-2024,8:55
A A A

Dzięki ukraińskiemu korytarzowi morskiemu udało się wyeksportować 33,8 mln ton towarów. Eksport przez ten korytarz jest większy niż w efekcie inicjatywy zbożowej - napisał wicepremier i minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow na platformie X.

"W ciągu 7 miesięcy ukraińskim korytarzem wyeksportowano 33,8 mln ton towarów. Przekracza to ilość wyeksportowaną w ciągu roku funkcjonowania inicjatywy zbożowej" - przekazał Kubrakow.

Wicepremier oświadczył, że przez ukraiński korytarz przepłynęło 1140 statków, eksportując towary do 40 krajów na całym świecie, z czego 23,1 mln ton to produkty ukraińskich rolników.

"Jednocześnie w ciągu roku funkcjonowania inicjatywy zbożowej wyeksportowano 33 mln ton produktów rolnych" - dodał Kubrakow.

Wcześniej, na początku marca, Kubrakow poinformował, że w lutym obrót ładunków w portach Wielkiej Odessy wyniósł 8 mln ton, z czego 5,2 mln ton stanowiły produkty ukraińskich rolników. Na ten moment były to rekordowe wartości eksportu w okresie inwazji na pełną skalę.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu